تولید افزون بر 45 هزار محصول مقابله با کرونا در سیستان و بلوچستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: شرکت های تعاونی و صاحبان مشاغل خرد و خانگی در این استان 45 هزار 173 محصول مقابله با کرونا تولید کرده اند.
تولید محصول مقابله با کرونا
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده با اعلام این خبر افزود: از ابتدای شیوع کرونا در سطح استان، شرکت های تعاونی و کارگاه‌های مشاغل خانگی با یک همت همگانی وارد عرصه تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز از جمله ماسک و لباس ویژه پرستاران و کادر پزشکی شدند.
وی اظهار داشت: در این راستا 13 شرکت تعاونی و کارگاه مشاغل خانگی با 152 نیروی کار، ضمن تغییر خط تولید خود، روزانه 45 هزار و 173 محصول شامل ماسک، گان و البسه بیمارستانی می کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تاکید کرد: رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی در تولید و استانداردهای لوازم بهداشتی از مهمترین معیارهای این کارگاه ها با نظارت مراکز بهداشتی استان انجام می شود.
جهاندیده همچنین افزود: روزانه 5 هزار لیتر مواد ضد عفونی نیز توسط یک واحد کارگاهی در شهر زاهدان تولید می شود.
وی ادامه داد: با تفاهم‌انجام شده میان معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک توسعه تعاون، به تعاونی ها و کارگاه های مشاغل خانگی که در این زمینه فعالیت می کنند تسهیلات  اختصاص می یابد تا ظرفیت تولید خود را افزایش دهند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان از ابتدای فروردین امسال در اختیار کارآفرینان قرار گرفته است.
جهاندیده افزود:  اگر کارآفرینان برای انجام تولید در حوزه‌های بهداشتی به سرمایه در گردش بیشتری برای تامین مواد اولیه نیاز دارند، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این تسهیلات را در اختیار آنها قرار خواهد داد.
وی خاطرنشان کرد: متقاضیان برای دریافت این تسهیلات می توانند درخواست های خود را معاونت امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ارائه دهند.


۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۰۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۱۹۹,۲۴۲
کلیدواژه ها: مهرداد جهاندیده,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان,کرونا,تعاونی,مشاغل خانگی,بانک توسعه تعاون

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید