مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان خبر داد: تحقق هدفگذاری اشتغال هرمزگان در سال ۹۸

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: شاخص های اشتغال هرمزگان در سال ۹۸ حکایت از اقدامات مثبت صورت گرفته در حوزه اشتغال و رونق اقتصادی هرمزگان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون, کار ورفاه اجتماعی هرمزگان,  "هادی ابراهیمی" گفت: شاخص های اشتغال هرمزگان در سال ۹۸ حکایت از اقدامات مثبت صورت گرفته در حوزه اشتغال و رونق اقتصادی هرمزگان است.

 وی در اولین جلسه گروه کاری اشتغال هرمزگان در سال ۹۹ ضمن بیان شاخص های اشتغال هرمزگان در سال ۹۸ گفت: نرخ مشارکت اقتصادی این استان در سال گذشته نزدیک به ۵۰ درصد بوده که از این حیث در کشور بی نظیر بوده است و حکایت از اقدامات مثبت صورت گرفته در حوزه اشتغال و رونق اقتصادی هرمزگان است.

ابراهیمی با اشاره به نرخ مشارکت اقتصادی ۴۹.۹ درصدی زمستان ۹۸ در هرمزگان و اختلاف فاحش آن با نرخ مشارکت اقتصادی ۴۲ درصدی کشور افزود: نسبت اشتغال هرمزگان در زمستان سال قبل ۴۴ درصد بوده که ۶ درصد از میانگین کشور بالاتر است. همچنین نرخ بیکاری هرمزگان از ۱۵.۹ درصد در بهار ۹۸ به ۱۱.۹ درصد در زمستان ۹۸ کاهش یافت. مجموعه این شاخص ها بیانگر امیدواری به بازار کار در هرمزگان است.

 مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در بخشی دیگر از سخنان خود بیان داشت: آمارهای تأمین اجتماعی نیز بیانگر رشد جمعیت بیمه شده در بهمن ۹۸ است که نشان دهنده مدیریت مناسب استاندار و مجوعه اقتصادی استان است.

وی تصریح کرد: میزان اشتغال هدفگذاری شده در سال ۹۸ حدود ۳۰ هزار نفر بوده است که براساس سامانه رصد اشتغال همه این هدفگذاری ها محقق شده است. همچنین میزان هدفگذاری اشتغال هرمزگان در سال ۹۹ حداقل ۳۰ هزار نفر است.

 ابراهیمی به فعال شدن کارگزار اشتغال استان نیز اشاره کرد و گفت: این کارگزار همیار اداره کار در رصد فعالیت های مرتبط با سیاست های بازار کار در زیربخش های اقتصادی است که ضمن آموزش اقدام به معرفی به طرح های مناسب اقتصادی متناسب با ظرفیت استان می کند. یکی از اقدامات خوب صورت گرفته همکاری وزارت کار با سازمان یونیدو برای توسعه رسته های مورد نظر استان است.

 

 

۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۵:۵۱
کد خبر : ۱۹۹,۳۰۸
کلیدواژه ها: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی,هزمزگان,اشتغال,رونق اقتصادی, بیکاری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید