معاون فرهنگی ،اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

ابلاغ دستورالعمل کرونایی برای خانه های بهداشت کارگری / 3هزار خانه بهداشت فعال در کشور وجود دارد + متن کامل دستورالعمل

معاون فرهنگی ، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ابلاغ یک دستورالعمل برای فعالیت خانه های بهداشت کارگری خبر داد.
ابلاغ دستورالعمل کرونایی برای خانه های بهداشت کارگری / 3هزار خانه بهداشت فعال در کشور وجود دارد + متن کامل دستورالعمل
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،" ابراهیم صادقی فر "، رئیس کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی مبارزه با کرونا گفت: دستورالعمل فعالیت خانه های بهداشت شامل شرح وظایف و ماموریت های مسئولان خانه های بهداشت کارگری است؛ این دستورالعمل در حوزه های فاصله گذاری اجتماعی، غربال گری، بررسی روزانه علائم بروز کرونا در میان شاغلین، مراقبت از گروه های آسیب پذیر، بازتوانی شاغلین و اقدامات کنترلی سلامت محیط و کارابلاغ شده است.
معاون فرهنگی ، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه دستورالعمل فعالیت خانه های بهداشت، چند الزام اصلی را مورد توجه قرار داده است، ادامه داد: این الزامات شامل رعایت بهداشت در سرویس های ایاب و ذهاب، ورودی محیط های کاری، بهداشت و حفاظت فردی، بهداشت مواد غذایی، بهداشت ابزار و تجهیزات، بهداشت ساختمان در واحدهای کارگری و سرویس های بهداشتی است.
صادقی فر با اشاره به اینکه خانه های بهداشت کارگری مراکزی است که در آنها بنگاه های اقتصادی 50 تا 500 نفر نیروی کار مشغول به کار هستند گفت که در حال حاضر 3هزار خانه بهداشت فعال در سراسر کشور وجود دارد.
رئیس کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی مبارزه با کرونا در پایان تاکید کرد که اجرای این دستورالعمل ابلاغی به وسیله شورای هماهنگی خدمات بهداشتی به بیمه شدگان استان ها متشکل از نمایندگان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل تامین اجتماعی انجام می شود.
گفتنی است ششمین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی مبارزه با کرونا صبح امروز(دوم اردیبهشت) با حضور نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان تامین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
برای مشاهده این بخشنامه روی متن زیر کلیک کنید . 

 

 
۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۵:۲۹
کد خبر : ۱۹۹,۳۲۸
کلیدواژه ها: ابراهیم صادقی فر ، معاون فرهنگی ، اجتماعی ، ابلاغ دستورالعمل کرونایی ، خانه های بهداشت کارگری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید