به منظورحمایت از اقشار نیازمند در شرایط کرونا؛جلسه هماهنگی نمایندگان دستگاه های اجرایی و نهادهای انقلابی حمایتی برگزار شد

نشست هماهنگی دستگاه های اجرایی و نهاد های انقلابی حمایتی در کمک به اقشار آسیب پذیر ناشی از بیماری کرونا با حضور نمایندگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تولیت آستان قدس رضوی، سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان بسیج مستضعفین ، ارتباطات اجتماعی ریاست جمهوری ، معاونت اول ریاست جمهوری ، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ، شهرداری تهران، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ، کمیته امداد امام خمینی ، جمعیت هلال احمر، سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و سازمان همیاری شهرداری ها و به میزبانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد .
جلسه هماهنگی نمایندگان نهادهای انقلابی حمایتی

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  در این نشست ، مقرر شد بسته های اهدایی توسط نهاد ها  با ارزش ریالی ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان از سوی هر یک از دستگاهها و نهادهای حمایتی در اختیار نیازمندان قرار گیرد.
بر اساس این گزارش ، پیرو تاکیدات و فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک مومنانه به نیازمندان و فقرا و در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ،  جلسه هماهنگی  اقدامات  دستگاه‌های حمایتی  برای  کمک به اقشار آسیب پذیر ناشی از بیماری کرونا و با شعار" مواسات مومنانه" برگزار شد.
یکی دیگر از مصوبات این نشست، شناسایی افراد و خانوارها از طریق کد ملی  و ارسال اطلاعات برای  بررسی و استحقاق سنجی به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بود که پس از انجام بررسی‌های مربوطه اسامی واجدین شرایط به استانداران  اعلام خواهد شد.
همچنین مقرر شدبه منظور یکپارچه سازی اطلاعات تکمیلی افراد و دریافت کنندگان این بسته های حمایتی پس از دریافت اقلام مربوطه ، کد ملی نامبردگان به کمیته امداد  امام خمینی، سازمان بهزیستی کشور و استانداری ها ارسال شود.
در این نشست همچنین مقرر شدبه منظور هماهنگی و هم افزایی هرچه بیشتر میان دستگاه‌های ذیربط با ایجاد سامانه تخصصی ،کمیته‌های  متشکل از دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه حداکثر تا هفته آینده تشکیل شود.
 علاوه بر این مصوب شد نشست‌های جداگانه‌ای نیز در روزهای آینده با حضور نمایندگان فروشگاههای زنجیره ای  برای بررسی توان مالی و امکانات  فروشگاهی آنان جهت کمک به نیازمندان تشکیل شود .

۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۷:۴۰
کد خبر : ۱۹۹,۴۴۶
کلیدواژه ها: دستگاه های اجرایی و نهاد های انقلابی حمایتی,مواسات مومنانه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید