سه هزار و ۹۲۰ نفر در خراسان شمالی بیمه بیکاری کرونایی می‌گیرند

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: تاکنون پنج هزار و ۷۶۹ نفر در استان با ثبت نام در سامانه، تقاضای مزایای بیمه بیکاری ناشی از شیوع کرونا کرده‌اند که از این تعداد، سه هزار و ۹۲۰ نفر مشمول دریافت آن شدند.
سه هزار و ۹۲۰ نفر در خراسان شمالی بیمه بیکاری کرونایی می‌گیرند
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، نباتیان معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار  و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، اظهار کرد: سامانه برای ثبت نام درخواست بیمه بیکاری، باز است و متقاضیان می توانند در این زمینه اقدام کنند.  
 
وی افزود: در مرحله نخست، لیست هزار و ۴۱۴ نفر از مشولان دریافت بیمه بیکاری استان، به  تامین اجتماعی ارسال شده است.
 
نباتیان خاطرنشان کرد: شیوع ویروس کرونا بر فعالیت بخش زیادی از بنگاه های اقتصادی تاثیر گذاشته و شماری از کارگران را بیکار کرده است که بر این اساس کارگرانی که مشمول قانون کار هستند، از طریق دریافت بیمه بیکاری حمایت می شوند.
 
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی افزود: کارگران، باید برای ثبت نام، به سامانه به نشانی Bimebikari.mcls.gov.ir مراجعه کنند.
 
نباتیان خاطرنشان کرد: این افراد، بابت اسفندماه پارسال و فروردین و اردیبهشت امسال، از مزایای بیمه بیکاری بهره مند می شوند.
 
به گفته معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، حوزه اصناف، بیشترین تعطیلی و بیکاری ها را داشته است.
 
وی افزود: امسال ۳۷۷ مورد بازرسی از واحدهای کارگری انجام شده است و در آن، بر نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی نظارت می شود.
 
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی اظهار کرد: در این مدت، برای برخی واحدهای کارگری، که دچار نقص و ایراد بودند، ابلاغیه صادر شده است.
 
خراسان شمالی بیش از ۲۶ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب دارد که در قالب هفت اتاق اصناف و ۱۳۶ اتحادیه فعالیت می کنند.
 
با توجه به شاخص میانگین ایجاد اشتغال هر واحد صنفی برای ۲.۵ نفر، می توان گفت اصناف خراسان شمالی برای ۶۵ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده اند.
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۰
روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۱۹۹,۶۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید