تاکید مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بر لزوم افزایش مهارتهای شغلی فارغ التحصیلان دانشگاهی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به این که درصد زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاهی فاقد مهارت لازم برای جذب در بازار کار هستند بر افزایش مهارتهای شغلی آنها تاکید کرد.
افزایش مهارتهای شغلی فارغ التحصیلان دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، "هادی ابراهیمی" در بازدید از شرکت "سیناآزمای بندر" و " شرکت افروز شیمی لارک" افزود: بنگاههای اقتصادی در جذب نیرو با دو مشکل عدم مهارت و تجربه کاری متقاضیان جویای کار مواجهه هستند که طرح کارورزی کمک بزرگی برای رفع این مشکل است.

وی اظهارکرد: یکی از برنامه های دولت تدبیر و امید در سیاستگذاری جدید ایجاد اشتغال, طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی به منظور افزایش مهارت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و اشتغال جوانان در بنگاه‌های اقتصادی است که سطح مهارت و تجربه‌ آن‌ها را در محیط کار افزایش داده و درنهایت منجر به جذب آنها در بازار کار می شود.

وی طرح مهارت آموزی و معافیت حق بیمه کارفرما را از دیگر این طرحها ذکر کرد.

ابراهیمی گفت:  با توجه به محدودیت منابع دولت, برای طرح کارورزی ظرفیت محدودی در نظر گرفته شده که با توجه به استقبال فارغ التحصیلان و مدیران بنگاههای استان  از این طرح, پیشنهاداتی به مرکز در خصوص اینکه این طرح به صورت قانون درآید, داده شده و در صورت محقق شدن آن,  این امر به بنگاهها اجازه می دهد که در این زمینه هزینه هایی را متقبل شده و  کارورزان بیشتری را آمورش و در صورت نیاز جذب کنند.

وی از مدیرعامل شرکت "سیناآزمای بندر" و " شرکت افروز شیمی لارک" در زمینه استقبال از طرح کارورزی و کارآفرینی تقدیر کرد .

در این دو شرکت 15 فارغ التحصیل طرح کارورزی خود را گذرانده اند که زمینه جذب پنج نفر تاکنون فراهم شده است.

 قابل ذکر است این دو آزمایشگاه در زمینه آنالیز کود, باقیمانده سموم, آرایشی و بهداشتی, تعیین ماهیت مواد پلیمری ،آلی و معدنی,آنالیز آب و خاک, فلزات سنگین و آنالیز مواد غذایی فعالیت دارد و در مجموع 35 نفر به صورت مستقیم مشغول بکار هستند.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۴۷
کد خبر : ۲۰۰,۰۸۰
کلیدواژه ها: فارغ التحصیلان دانشگاهی, مهارت شغلی, بازار کار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید