کاهش ۴۶ درصدی حوادث ناشی از کار در گلستان

مدیرکل تعاون،7 کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: حوادث ناشی از کار در استان گلستان طی سال ۹۸ با کاهش ۴۶ درصدی همراه بوده است.
1

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: به منظور حمایت از تمامی کارفرمایان در ایام شیوع ویروس کرونا  تسهیلات قرض الحسنه امهال و اقساط آنها به پایان قرارداد بانکی منتقل شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: در تلاش هستیم که از کارگران و کارفرمایان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید حمایت کنیم و حفظ اشتغال برای ما اولویت نخست به شمار می رود.

وی بیان کرد: تا اسفند سال 98 و پیش از شیوع ویروس کرونا نسبت به سال گذشته  6 درصد در حوزه  شکایت های حوزه کارگری و کارفرمایان و  11 درصد در میزان  اخراج کارگران کاهش داشتیم.

مازندرانی  تاکید کرد: میزان مقرری بگیران بیمه بیکاری در اسفند 98  پنج درصد افزایش داشت اما در فروردین ماه میزان پرداخت بیمه بیکاری رشد چشمگیری نشان می دهد.

وی با بیان اینکه 46 درصد از حوادث ناشی از کار در سال گذشته کاهش یافته است، گفت: 458 میلیارد تومان تسهیلات روستایی در سال گذشته به گلستان اختصاص یافت که 96 درصد آن تاکنون پرداخت شده است.

مازندرانی تاکید کرد: به دلیل عدم اجرای تعهد و یا ایجاد اشتغال 800  طرح نیز که در سال گذشته از این تسهیلات استفاده کرده بودند تسهیلات آنها به بانک برگشت خورده است و تسهیلات آنها با کارمزد 18 درصد محاسبه شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان تأکید کرد: تعهد اشتغال استان در سال گذشته  30 هزار شغل بود که بر اساس گزارش دستگاه های اجرایی بیش از 27 هزار شغل در گلستان ایجاد شد.

مازندرانی بیان کرد: در اسفند سال 98 نرخ بیکاری استان گلستان 11.9 درصد اعلام شد که نسبت به پاییز 98 رشد یک درصدی را شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه 261 هزار نفر در استان گلستان مشغول به کار هستند، افزود: دو هزار و 754 نفر نیز در سال گذشته تسیهلات مشاغل خانگی دریافت کردند که بیشتر این افراد را بانوان تشکیل می دهند و بیش از 60 درصد این افراد جوانان بودند.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۲۳
اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان |
کد خبر : ۲۰۰,۲۴۴
کلیدواژه ها: تعاون کار گلستان حوادث ناشی از کار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید