مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: گفت وگوی اجتماعی و سه جانبه گرایی ابزاری برای دستیابی به پیشرفت اجتماعی است

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: گفت وگوی اجتماعی و سه جانبه گرایی ابزاری برای دستیابی به پیشرفت اجتماعی است.
گفت وگوی اجتماعی و سه جانبه گرایی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی،محمد سنجری گفت: تشکل های کارگری و کارفرمایی بنا به رسالتی که بر عهده دارند در مرحله اول مدافع منافع صنفی خود هستند اما در مراحل و شرایط گوناگون برای پیشرفت،رشد اجتماعی و منزلت نیروی کار در جامعه همواره اهداف ترقی خواهانه و بهبود گرایانه زندگی اجتماعی را دنبال می کنند.
وی ادامه داد: در واقع تشکلها با اتحاد با یکدیگر تلاش می کنند تا از منافع تمام نیروهای کارگری سطح کشور دفاع کنند.
سنجری افزود:نامگذاری سال 99 به نام "جهش تولید " از سوی مقام معظم رهبری به موازات تاکید بر اقتصاد مقاومتی و رونق تولید نقشه راه را در برابر ارکان جامعه کار و تولید ترسیم می کند و گفت وگوی اجتماعی و سه جانبه گرایی هم در این مسیر ابزاری است برای دستیابی به پیشرفت اجتماعی و هم اینکه فی‌ نفسه یک هدف متعالی است.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت:گفت وگوی اجتماعی بین جامعه کارگری و کارفرمایی علی الخصوص کارگران به عنوان نیروی پویا و فعال، سبب شده تا آنان بر این امر تأکید کنند که هیچ گروهی در این گفت وگوها کنار گذاشته نمی شود.
سنجری افزود: تکلیف و رسالت قانونی این اداره کل تقویت سه جانبه گرایی و حفظ منافع جامعه هدف است. ایجاد گفت وگوی اجتماعی مؤثر میتواند جوی مناسب را در استان و بنگاههای اقتصادی فراهم کرده و آنها را تشویق کند تا بهترین عملکرد را داشته باشند و این مهم تنها در سایه تشریک مساعی با سایر شرکای اجتماعی و بهره برداری از پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در چارچوب های قانونی امکان پذیر خواهد بود.
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۵۶
کد خبر : ۲۰۰,۵۴۴
کلیدواژه ها: سنجری,مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی,گفت وگوی اجتماعی,سه جانبه گرایی,جهش تولید,تشکل های کارگری,کارفرمایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید