مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه خبر داد: بیش از 12 هزار نفر در استان متقاضی بیمه بیکاری هستند

تاکنون در استان کرمانشاه 12 هزار و 640 نفر متقاضی دریافت بیمه بیکاری در سامانه ثبت نام کرده اند که نزدیک به 7 هزار نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری هستند.
12 هزار متقاضی بیمه بیکاری در کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه، حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، محسن دارابی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مسئولین بسیج کارگری و کارمندی سپاه حضرت نبی اکرم(ص)، مسعود کسانی مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون استان و تنی چند از مدیران تشکل های کارگری و کارفرمایی از واحدهای تولیدی بازدید کردند.

حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه نیز در این نشست گفت: ویروس منحوس کرونا بر روی بسیاری از کسب و کارها در جهان اثر گذاشته به طوری که در جهان بیش از 195 میلیون نفر را بیکار و در کشور ما هم اثر خود را بر روی نیروی کار گذاشته است.
وی با اشاره به اثرات ویروس کرونا بر روی بسیاری از کسب و کارها و نیروی کار در استان، بیان کرد: تاکنون در استان 12 هزار و 640 نفر متقاضی دریافت بیمه بیکاری در سامانه ثبت نام کرده اند که نزدیک  به 7 هزار نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه اظهار کرد: امسال سازمان جهانی کار، محور توصیه های خود را به گفت وگوهای اجتماعی یعنی بالا بردن ظرفیت مقاومت کارفرما و کارگر در مقابل نوسانات، تقویت ظرفیت دولت، حفاظت از نیروی کار در محیط کار و حمایت از اشتغال و درآمدها، تحریک اقتصاد و تقاضای نیروی کار گذاشته است.
وی کارگران و کارفرمایان را در راستای تحقق شعار جهش تولید و پویش مؤمنانه در استان، پیشتاز دانست و تصریح کرد: مدیران جامعه کارفرمایی و کارگری استان در سطح ملی از افراد تأثیرگذار هستند و یک وحدت و همدلی در استان بین آنان حاکم است.

سردار ریحانی فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرماشناه در جریان بازدیدها و در نشست با مدیران و کارگران این واحدها، شعار جهش تولید را چراغ راهی برای رونق اقتصادی و ایحاد اشتغال پایدار دانست و گفت: جهش تولید می تواند مشکلات امروز را خصوصاً در این فضای کرونایی و اقتصادی تآمین کند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان جنگ امروز ایران اسلامی را با دشمنان یک جنگ اقتصادی برشمرد و ادامه داد: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران، نسبت به کشورهای دیگر سرپاتر و محکم تر شده است.
وی نگاه مدیران استان را به اقتصاد، نگاهی جهادی دانست و گفت: خوشبختانه مسئولین استانی از جمله مهندس بازوند استاندار پرتلاش استان، معاونین استانداری، حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان،دارابی مدیرکل صمت استان یک نگاه جهادی به اقتصاد استان دارند.

محسن دارابی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان نیز در ادامه نشست، گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های سازمان صمت استان در خصوص راه‌اندازی مجدد واحدهای راکد و نیمه فعال و بازگرداندن آنها به چرخه تولید، ارائه و هدف سازمان صمت استان را ارائه خدمات شایسته به‌ منظور توسعه صنعتی و تولیدی استان و رفع موانع تولید و تسهیل در فعالیت‌های تولیدی سربازان خط مقدم مبارزه اقتصادی با استکبار جهانی دانست و تأکید کرد که کارگران؛ سهم بزرگی در مقاومت و پایداری در برابر دشمنان و توسعه همه‌جانبه کشور و حرکت به سمت کسب استقلال اقتصادی دارند.

گفتنی است: شرکت تعاونی 2030 تولید محصولات لبنی حاجی بابا و شرکت تولیدی محصولات غذایی اوکادو مورد بازدید مسئولین قرار گرفتند.

 

 

       
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۰۰,۷۷۶
کلیدواژه ها: واحدهای کارگری,تشکل های کارگری وکارفرمایی,کرونا,بیمه بیکاری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید