مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان خبر داد: درخواست بیمه بیکاری ۳۵۷۸ نفر در سمنان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: تعداد سه هزار و ۵۷۸ نفر از افرادی که تاکنون در سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری این استان ثبت‌نام کرده‌اند به دلیل کرونا از کار بیکار شده‌اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان گفت: ۶ هزار و ۲۱۹ نفر در این استان پس از شیوع کرونا برای دریافت مقرری بیمه بیکاری در سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: از مجموع ۶ هزار و ۲۱۹ نفری که برای دریافت مقرری بیمه بیکاری در سامانه غیرحضوری تاکنون ثبت‌نام کردند نزدیک به پنج‌هزار و ۵۵۱ نفر مشمول دریافت بیمه‌بیکاری شدند.

غنیان افزود: درخواست دریافت مقرری بیمه بیکاری برای کارگرانی که از کار بیکار شدند، به منظور پیشگیری از شیوع کرونا به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: شیوع کرونا طبق دستورالعمل‌ها جزو حوادث غیرمترقبه محسوب می‌شود و درخواست دریافت مقرری بیمه بیکاری نیز در این قالب مورد بررسی قرار می‌گیرد.

غنیان تصریح کرد: از مجموع پنج‌ هزار و ۵۵۱ نفر مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری در استان سمنان، نزدیک به سه‌ هزار و ۵۷۸ نفر به دلیل حوادث غیرمترقبه (کرونا) بیکار شدند.

وی خاطرنشان کرد: باقیمانده افراد به دلیل اتمام مدت قرارداد، اخراج، اتمام طرح، کاهش فعالیت کارگاه‌ها و تعدیل نیرو در واحدهای تولیدی از بیکار شدند.

غنیان اظهار کرد: درخواست‌ ها برای دریافت مقرری بیمه بیکاری در استان سمنان در دست بررسی است تا مشمولان دریافت مقرری بیمه بیکاری مشخص شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: مقرری بیمه بیکاری مشمول بیمه‌های خاص، مشاغل آزاد، خویش فرمایی، کارگران ساختمانی، قالیبافان و رانندگان حمل و نقل شهری نمی‌شود.

استان سمنان نزدیک به ۱۲۰ هزار و ۴۰ نفر بیمه شده اجباری دارد.


۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۱۱
کد خبر : ۲۰۰,۸۶۴
کلیدواژه ها: غنیان,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان,بیمه بیکاری,کرونا,بیکار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید