مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران: صیانت از نیروی کار و حمایت از اقشار آسیب پذیر از اهداف مهم در هنگام شیوع کروناست

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: اقدامات حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمان شیوع ویروس کرونا اهداف مهمی مانند صیانت از نیروی کار و حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه را دنبال می کند.
صیانت از نیروی کار هنگام کرونا

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، کامران اصغری در مراسم تجلیل از نخبگان جامعه کار و تولید و نشست صمیمی تشکل های کارگری با استاندار مازندران که در سالن جلسات استانداری مازندران برگزار شد، با قدردانی از استاندار مازندران در جهت حمایت از قشر کارگر اظهار کرد: برابر روال سال های گذشته خوشبختانه برنامه های خوب  و مهمی در هفته کارگر به همت تشکلات و شرکای اجتماعی در استان برگزار شد.

وی تصریح کرد: برنامه‌های متنوع هفته کار هر ساله با حضور و هماهنگی تشکل های کارگری و کارفرمایی برگزار می‌شد که امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، بیشتر این برنامه‌ها به صورت مجازی با مشارکت شرکای اجتماعی، نمایندگان کارگران و کارفرمایان برگزار می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران به اقدامات مهم حمایتی دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حمایت از کارگران و اقشار مختلف در سال جاری اشاره کرد و افزود: تاکنون برنامه های مهم دولت و وزارتخانه در استان به خوبی اجرایی شد و تمام دستگاه ها وظایف خودشان را در حوزه حمایتی مانند حمایت از کارگران، کارفرمایان، بازنشستگان، اقشار آسیب پذیر و بیماران، تولید ماسک و لوازم بهداشتی در مراکز فنی و حرفه ای و معافیت بیمه ای 20 درصدی تامین اجتماعی به درستی انجام دادند.

وی از ثبت نام 20 هزار نفر از کارگران که به دلیل شیوع کرونا شغلشان را به صورت مقطعی از دست دادند در سامانه بیمه بیکاری خبر داد و گفت: حدود 7 هزار نفر تا کنون شناسایی شدند و در نشستی که با تامین اجتماعی برگزار شد اسامی افراد برای پرداخت بیمه بیکاری پالایش و لیست آن آماده شد و با تامین منابع مالی دولت مبالغ بیمه بیکاری به حساب افراد واریز می شود.

اصغری به حمایت های دولت در بخش معیشتی کارگران، یارانه‌بگیران و اقشار آسیب‌پذیر در دوران شیوع کرونا اشاره کرد و ادامه داد: دولت تا کنون توانسته در دو مرحله مبلغ 200 هزار تومان تا 600 هزار تومان به حساب افراد شدیدا آسیب پذیر که هیچگونه درآمد، بیمه و تحت پوشش هیچ نهادی نبودند را واریز کرد و این واریزی ادامه دارد.

وی تصریح کرد: گروه دیگر افرادی هستند که اثر ویروس کرونا به صورت مقطعی درآمدشان کم شده است مانند رانندگان تاکسی، رانندگان اتوبوس و مینی بوس و بین شهری، دستفروشان و کارگران فصلی و ساختمانی که با کمک دولت در آینده نزدیک وام یک و دو میلیونی در قالب کارت اضطراری دریافت می نمایند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران ادامه داد: بخش بعدی حمایتی دولت در ایام کرونایی مربوط به وام یک میلیون تومانی بود که همه یارانه بگیران که علاقه مند به دریافت این وام بودند، مرحله به مرحله پرداخت می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در بخش دیگری گفت: موضوع سه جانبه گرایی در استان به معنای واقعی برقرار بوده و لذا با وجود همه مشکلات در حوزه کارگری و کارفرمایی که ناخواسته متوجه این دو قشر است، با ورود به موقع اداره کل با همکاری تشکل های مربوطه حل و فصل شده و در نتیجه از بروز هرگونه معضل و بحران جلوگیری شد.

اصغری از برگزاری جلسات شورای هماهنگی دستگاههای تحت پوشش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت ماهانه  در استان خبر داد و از استاندار خواست تا بمنظور غنای بیشتر جلسه و اتخاذ تصمیمات مناسب استانی در حوزه های مختلف به خصوص در حوزه کارگری و کارفرمایی در سال جهش تولید در اولین جلسه حضوری، شرکت کند.
وی با اشاره به اینکه وظیفه ما تنظیم روابط بین کارگر و کارما بوده تصریح کرد از طرح حدود ۱۷ هزار پرونده در سال گذشته سعی بر این شد این دعاوی را به صورت سازشی حل و فصل کند تا از مشکلات بعدی بین این دو قشر زحمتکش کاسته شود.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۲۲
کد خبر : ۲۰۱,۰۲۶
کلیدواژه ها: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران,اقشار آسیب پذیر,حمایتی,کرونا,نیروی کار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید