با کارفرمایانی که به صورت غیرمجاز از اتباع خارجی استفاده کنند، برخورد می‌کنیم

رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: با کار فرمایانی که به صورت غیرمجاز از اتباع خارجی جهت اشتغال استفاده کنند، برخورد خواهیم کرد.
رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مرکزی اظهار داشت:یکی از ماموریتهای وزارت کار بازرسی مستمر و مداوم از بنگاه های تولیدی است.
محمد رضا امامی افزود: کارفرمایان و کارگاه هایی که به صورت غیرمجاز از اتباع خارجی برای اشتغال استفاده می‌کنند، شناسایی و با آنها برخورد خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: در حین برخورد به ازای هر روز اشتغال کارگران خارجی مرتبه اول 300 هزار ریال و مرتبه دوم 600 هزار ریال جریمه نقدی از این افراد اخذ می‌گردد و در صورت خودداری از پرداخت جریمه، متخلفین به مجازات حبس از 90 -180 روز از طریق مراجع قضایی محکوم می‌شوند.
امامی تصریح کرد: در سال گذشته یک هزار و 426 مورد از اتباع خارجی شناسایی شدند که در کارگاه ها به صورت غیرمجاز به اشتغال پرداخته‌اند.
وی در پایان گفت: در سال جاری هم 482 مورد به صورت غیرمجاز به کار مشغول بوده‌اند که با شناسایی این افراد، 43 نفر از آنها هم به مراجع قضایی معرفی و 139 نفر جایگزین نیروهای اتباع خارجی شدند.
۱ شهریور ۱۳۸۵ ۱۴:۴۲
کد خبر : ۲۰,۱۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید