طرح هجرت به منظور بررسی حوزه‌های آموزشی و گروه‌های هدف برای روستاییان ایجاد شده است

رئیس آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در جلسه کار گروه اشتغال و سرمایه‌گذاری گفت: طرح هجرت به منظور بررسی حوزه‌های آموزشی و گروه های هدف برای روستاییان ایجاد شده که به دلایل مختلف نتوانستند آن گونه که شایسته است از آموزشها بهره ببرند. در همین زمینه نیاز به کسب مهارت روستاییان را امری ضروری دانسته وبرای جبران این نقیصه طرح هجرت را برنامه ریزی کردیم.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، عبادی در همین خصوص اظهار داشت: طرح هجرت، خدمات آموزش فنی و حرفه‌ای را ارائه می‌کند، به این طریق که عناصر این سامانه به وسیله چادرهای گروهی و کاروانهایی که محل تجهیزات و استراحت مربیان می باشد و با خودروهایی که برای جابجایی منظور گردیده به روستاها می روند که در فاز اول این طرح 300 کاروان با 600 چادر و 60 لندرور جهت آموزش 48 هزار نفر تدارک دیده شده که سهمیه استان زنجان با 10 کاروان با 20 چادر و تعهد آموزشی 1600 نفر در 10 رشته آموزشی به محل ها اعزام شدند.
وی گفت: در تابستان سال جاری که طرح هجرت عملاً کار خود را آغاز کرد علی رغم تمام مشکلات کشاورزی و کاری که روستاییان با آن درگیر بودند ،توانستیم 274 نفر را در 13 رشته سرویس نگهداری خودرو، بنایی، جوشکاری، آرایشگری مردانه و ... آموزش دهیم.
عبادی در ادامه به یکی دیگر از طرحهای مهم آموزش فنی و حرفه ای اشاره کرده و افزود: طرح کارآفرینی 20 هزار نفر با اعتبار9000 میلیارد ریال برای ایجاد 60 هزار فرصت شغلی تا پایان سال جاری برای افرادی که مدرک فنی و حرفه ای گرفته و یا در حال آموزش بوده و یا کارآفرینان اختصاص یافته که سهم استان زنجان 500 میلیارد تومان در جهت 334 طرح و اشتغال 1002 نفر می باشد که در هیمن راستا کارشناسانی به منظور آموزش به ستاد مرکزی فرستاده شده و آموزش دیده اند که بر اساس آن توانستیم طی سه هفته 2100 نفر را آموزش دهیم.
رئیس آموزش فنی و حرفه ای استان در پایان صحبتهایش با اشاره به هماهنگی این سازمان با صندوق مهر رضا(ع) گفت: با هماهنگی صندوق مهر رضا(ع) 800 میلیون تومان وام با کارمزد پایین برای ارائه تسهیلات به آموزشگاه‌های آزاد به منظور توسعه فعالیتها برای دریافت در دست اقدام داریم.
۱ شهریور ۱۳۸۵ ۱۴:۴۱
کد خبر : ۲۰,۱۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید