مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس: واگذاری سهام شرکت شستا به نفع کارگران است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس واگذاری بخشی از سهام شستا را اتفاقی خوشایند در مسیر سود کارگران اعلام کرد.
واگذاری سهام شستا

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس سهراب مختاری با تاکید بر این مطلب اظهار کرد: با بورسی شدن شرکت شستا، کارگران شاهد شفافیت بیشتر و سود بیشتر کارگاه های متعلق به صندوق تامین اجتماعی خواهند بود و در این خصوص  باید دقیق تر و عمیق تر به منافع کارگران در بورسی شدن شستا نگاه کرد.

مختاری تاکید کرد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با این کار خدمتی بزرگ به کارگران کرد،اقدامی که در بعد از انقلاب بی نظیر بوده است ضمن آنکه با این کار علاوه بر شفاف سازی فعالیت های  شستا،درآمد حاصل از فروش 10 درصد سهام واگذار شده به حساب صندوق تامین اجتماعی برای سرمایه گذاری بیشتر واریز خواهد شد.

مختاری با اشاره به این که منافع سهام فروخته شده متعلق به کارگران است و 90 درصد دیگر هم متعلق به آنها است ابراز کرد:بورس قانونی بدون تبعیض است و کارگران هم در این زمینه می توانند سرمایه گذاری نمایند کما اینکه برخی کارگران نیز سهام را خریداری کرده اند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با اشاره به انتظار کارگران برای واگذاری سهام شرکت شستا به این افراد اظهار کرد: این اقدام نیاز به قانون گذاری جدید دارد اما در شرایط فعلی و در خلاء چنین قانونی با واگذاری شرکت شستا در بورس اسامی هیات مدیره های موسسات اقتصادی وابسته به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای اولین بار منتشر شد.

مختاری افزود:بهترین کار برای حذف نجومی بگیران و تلاش برای سوددهی موسسات زیر مجموعه شرکت شستا اقدام دکتر شریعتمداری در واگذاری بخشی از سهام شرکت شستا بود.

پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به کارفرمایان البته به شرط

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود از پرداخت تسهیلات کم بهره به کارفرمایانی خبر داد که کارگران خود را در مدت شیوع کرونا اخراج نکرده اند.

مختاری با بیان این که علاوه بر پرداخت  تسهیلات به این کارفرمایان به زودی شاهد ارایه بسته حمایتی برای راه اندازی مجدد کارگاه های آسیب دیده از شیوع کرونا خواهیم بود ادامه داد: به زودی این حمایت ها با سرعت بیشتری برای راه اندازی مجدد کارگاه های آسیب دیده ارایه خواهد شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس گفت: با مساعدت استاندار فارس در تشکیل کمیته اقتصادی پسا کرونا برای رفع موانع راه اندازی کارگاه ها با کمک تمامی دستگاه های اجرایی،بانکی،تمامی ارکان قوه قضائیه در استان و با کمک  نمایندگان در مجلس تصمیمات لازم برای سرعت گرفتن در بازگشت به کار کارگران و راه اندازی مجدد کارگاه ها اتخاذ خواهد شد.
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۲۰۱,۲۰۴
کلیدواژه ها: شستا,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس,کارگران

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید