وزیر کار و امور اجتماعی توسعه و پایداری کار و اشتغال را از اهداف مهم دولت نهم دانست

وزیر کار و امور اجتماعی در دیدار مدیران عامل شرکتهای خودرو ساز و قطعه سازان خودرو گفت : توسعه و پایداری کار و اشتغال از اهداف مهم وزارت کار در دولت نهم است .
دکتر سید محمد جهرمی گفت : صنعت خودروسازی یکی از صنایع بزرگ کشور است که در چند سال گذشته از رشد خوبی برخوردار بوده و این به برکت مدیران توانمند در این صنعت و حمایت دولت و گسترش صنایع قطعه سازی در کشور تحقق یافته است .
وی با اشاره به رشد 20 برابری صنعت خودروی کشور گفت : این رشد ناشی از نیروی کار فعال ، سوخت ارزان و نیاز بازار بوده است اما با توجه به اینکه در نهایت بازار داخلی ظرفیت محدودی دارد خودروسازان باید بیش از پیش به مساله بازاریابی در بیرون مرزها توجه کنند .
دکتر جهرمی توسعه و رشد اشتغال در کشور را بر پایه بنگاه های کوچک و متوسط دانست و گفت : با توسعه کارگاه های کوچک می توان واحدها و صنایع بزرگ در کشور را ساماندهی کرد.
وزیر کار به رشد حداقل 10 برابری بهره وری در صنایع خودروسازی اشاره کرد و یادآور شد : باید با تاسیس مراکز تحقیقاتی ، صنعت خودرو سازی را از نظر کیفی در کنار این کمیت متحول ساخت .
در این دیدار مدیران عامل شرکتهای خودروسازی و قطعه سازان نیز با طرح مشکلاتی نظیر تجمیع عوارض و بالا بودن سود تسهیلات بانکی، عدم همکاری سیستم بانکی با این صنعت و ... خواستار مساعدت دولت در بهبود سرمایه گذاری در تولید شدند.
۳۰ اَمرداد ۱۳۸۵ ۰۹:۳۷
کد خبر : ۲۰,۱۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید