دستگاه های اجرایی استان کارآفرینی را جدی بگیرند

رییس سازمان کار و آموزش فنی وحرفه‌ای بوشهر گفت: با توجه به ‌اینکه براساس سند توسعه استان رسالت و تکلیف هر دستگاه اجرایی در زمینه اشتغال مشخص شده است باید به مقوله کارآفرینی توجه جدی شود.
غلامحسین کرمی در گفت و گو با ایرنا افزود: درحالی که اشتغال دغدغه اصلی نظام است احساس می‌شود این دغدغه به بدنه مدیریتی استان بوشهر منتقل نشده است.
وی اظهارداشت:این امرباعث شده تا دستگاه های اجرایی استان بوشهر به موضوع کارآفرینی که رسالت اصلی آنان است، کمتر توجه کنند.
کرمی بیان کرد: رسالت سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای ایجاد اشتغال نیست بلکه ساماندهی و تنظیم بازارکار است.
رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در این ارتباط بزودی کل کاریابی و معرفی افراد به واحدهای تولیدی به بخش خصوصی واگذار می شود.
وی افزود: براساس برنامه باید تا پایان امسال 30 هزار فرصت شغلی دراین استان ایجاد شود که تاکنون 6 هزار شغل ایجاد شده است.
وی با اشاره به اینکه تحقق برنامه اشتغال مستلزم اهتمام دستگاه های اجرایی به تکلیف تعیین شده برای آنان است، افزود: براساس تاکید استاندار مقررشده بود دستگاه های اجرایی بطور مستمر میزان کارآفرینی و اشتغال دستگاه مربوطه را به سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان گزارش کنند که تاکنون این مهم انجام نشده است.
کرمی با اشاره به مشکلات مترتب بر اشتغال بانوان یادآورشد: هر چند این مشکل یک شاخص کلی در کشور است اما تدابیری در استان بوشهر اتخاذ شده تا از ظرفیت و توانمندی بانوان در فرصت‌های شغلی استفاده بهینه شود.
وی از ایجاد یک هزار و 500 فرصت شغلی جدید در هفته گذشته هم زمان با آغاز برداشت میگو در استان بوشهر خبر داد وگفت:این فرصت‌ها در شرکت‌های عمل آوری آبزیان ایجاد شده که بیشتر شاغلان نیز بانوان هستند.
کرمی گفت: همچنین در هفته گذشته 10 بنگاه کوچک اقتصادی زود بازده در استان بوشهر با اشتغال 173 نفر در بخش‌های صنعت و کشاورزی به بهره‌برداری رسید.
۳۰ اَمرداد ۱۳۸۵ ۰۹:۲۲
کد خبر : ۲۰,۱۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید