سرخس بیش از هفت‌ هزار نفر بیکار دارد / برای ایجاد هر فرصت شغلی بیش از 120 میلیون ریال تسهیلات پرداخت می‌شود

رئیس اداره کار شهرستان سرخس از افراد بیکار شهرستان سرخس دعوت کرد تا طرح‌های خود را برای اخذ تسهیلات بنگاه‌های زود بازده ارائه دهند و از تسهیلاتی که برای رفع مشکل بیکاری چهار هزار نفر در مرحله اول در نظر گرفته شده‌است، بهر‌مند شوند.
عباس فولادی نیت در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان گفت: علی‌رغم وجود قابلیت‌های شهرستان سرخس در حوزه‌های گاز، ذعال سنگ، راه‌آهن بین‌المللی، گمرک، منطقه ویژه اقتصادی، وجود زمین‌های مستعد کشاورزی و آب قابل دسترسی از سد دوستی، 7 هزار و ‌352 بیکار در این شهرستان وجود دارد.
فولادی با اشاره به این که از این تعداد بیکار، 4 هزار و ‌307 نفر مرد و 3 هزار و ‌45 نفر زن هستند، افزود: از این تعداد ‌4/5 درصد بی‌سواد، ‌7/4 درصد دارای مدرک نهضت سوادآموزی، ‌23 درصد دارای مدرک ابتدایی، ‌5/25 درصد دارای مدرک راهنمایی، ‌9/0 درصد دارای مدرک دبیرستان، ‌31 درصد دیپلم، ‌8/4 درصد دیپلم فنی، ‌2 درصد فوق دیپلم و ‌7/0 درصد فوق دیپلم فنی، ‌8/1 درصد لیسانس و ‌2/0 درصد دارای لیسانس فنی هستند.
وی با اذعان به این که بیشترین جمعیت افراد بیکار را جوانان بین رده سنی ‌15 تا ‌34 تشکیل می‌دهند، بیان داشت: ‌5/77 درصد از کل افراد جویای کار را این رده تشکیل می‌دهند.
رئیس اداره کار شهرستان سرخس افزود: با توجه به پتانسیل‌های موجود در شهرستان سرخس با مدیریت صحیح و بهره‌گیری از قابلیت‌های موجود می‌توان گام‌های موثری در زمینه رفع معضل بیکاری در این شهرستان برداشت که ارائه تسهیلات در رابطه با بنگاه‌های کوچک زود بازده و کار آفرین از جمله در نظر گرفتن ‌12 میلیون و ‌800 هزار تومان برای هر فرصت شغلی، یکی از مهمترین آنها است.
وی به نبود طرح‌های مدون برای ارائه اخذ این تسهیلات اشاره کرد و افزود: ‌وجود مشاوره‌های شغلی و تدوین طرح‌های اجرایی برای اخذ تسهیلات در قالب بنگاه‌های کوچک زود بازده و کار آفرین می‌تواند به حل مشکل بیکاری در شهرستان سرخس کمک کند.
۳۰ اَمرداد ۱۳۸۵ ۰۹:۱۵
کد خبر : ۲۰,۱۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید