کارگاه آموزشی سیستم نرم افزاری بنگاه های اقتصادی زودبازده و کارآفرین در تبریز برگزار شد

اولین کارگاه آموزشی نرم افزار بنگاه های اقتصادی زودبازده و کارآفرین با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی و بانک های عامل و مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور استان ها وزارتخانه ها و سازمان های وزارت کار و امور اجتماعی در محل سالن آمفی تئاتر باشگاه کارگران آذربایجان شرقی برگزار گردید .
به گزارش روابط عمومی سازمان کار و آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی در این همایش ابتدا علی روحانی رئیس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه ای استان به موضوع بنگاه های اقتصادی و اعتبارات اختصاص یافته برای این موضوع و دیدگاه های قانون گذار و دولت محترم دراین رابطه پرداخت و افزود: این کارگاه با هدف یک پارچه نمودن سیستم برای هماهنگی بیشتر دستگاه های اجرایی و بانک های عامل و کاربران عزیز و نیز صرفه جویی در منابع و اهداف مختلف دیگر برگزار گردیده.
وی با بیان این مطلب که هم اکنون تعداد 402 هزار نفر کارگر بیمه شده و در حدود 150 تا 200 هزار نفر کارگر فصلی دراستان وجود دارد به بحث کارآفرینی پرداخته و آموزش های کارآفرین را از اهداف مهم وزارت کار وامور اجتماعی دانست.
روحانی گفت : هم اکنون با 4 دانشگاه در این رابطه قرارداد منعقد شده که در راستای اجرای سیاست های بنگاه های زودبازده و کارآفرین فعالیت دارند .
رئیس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه ای به جلسات برگزار شده کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اشاره نمود و گفت : تا کنون 7 جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و 18جلسه گروه کارشناسی و تعداد 3207 طرح مصوب شده است.
درادامه مراسم جان محمد عزیزی مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور استانها و وزارتخانه ها و سازمان های وزارت کار و امور اجتماعی نظارت دقیق بر کلیه طرح های ارائه شده را خواستار شد و توجه کامل اقتصادی و فنی طرح ها را خاطر نشان نمود تا طرح های ارائه شده منجر به شکست نشود .
عزیزی بیکاری و اشتغال را نگران کننده توصیف نمود ، ایجاد بنگاه های اقتصادی و توسعه آنها و تلاش های وافر در این رابطه را در جهت رفع و حل این مشکل و معضل بسیار مهم دانست و نهایت دقت و حساسیت در بررسی طرح ها را از کلیه دستگاه های اجرایی و بانک های عامل خواستار شد .
در انتهای مراسم نیز مسئول تحلیلگر سیستم وزارت کار وامور اجتماعی به بحث آموزش نرم افزار مربوط به بنگاه های اقتصادی زودبازده و کارآفرین پرداخت و توضیحات کاملی را در این رابطه ارائه کرد .
۳۰ اَمرداد ۱۳۸۵ ۰۹:۱۴
کد خبر : ۲۰,۱۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید