مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی: سال گذشته بیش از ۲۰ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: نرخ بیکاری استان مرکزی با وجود مشکلات اقتصادی کاهش داشت و بیش از ۲۰ هزار فرصت شغلی در سال ۹۸ در این استان ایجاد شد که ۱۵ هزار شغل آن شناسنامه‌دار است.
ایجاد بیش از 20 هزار فرصت شغلی
به گزارش روابط عمومی تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی، محمد تقی آبایی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در جمع کارگران شرکت آذرآب اراک  گفت: این استان چهارمین قطب صنعتی کشور است و با همت جامعه کار و تولید توفیقات خوبی در بهبود شاخص‌های اقتصادی داشت.
 
وی بیان کرد: پارسال بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در امر رونق تولید در استان مرکزی تزریق شد و شمار زیادی از بنگاه‌های اقتصادی که با مشکلات سرمایه در گردش مواجه بودند به چرخه تولید بازگشتند.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: پرداخت تسهیلات روستایی یکی از اقدامات ارزشمند دولت است و به دلیل نظارت‌های چند لایه آن خطای پرداخت این تسهیلات کمتر از سه درصد است.
 
آبایی گفت: سهم تسهیلات اشتغال روستایی استان مرکزی سه هزار و ۱۲۶ میلیارد ریال است که تاکنون سه هزار میلیارد ریال آن پرداخت شده و زمینه اشتغال بیش از چهار هزار نفر را نیز در این استان فراهم کرده است.

همچنین سردار «حسن مفخمی شهرستانی» فرمانده انتظامی استان مرکزی افزایش احساس امنیت در بین جامعه کارگری را از اولویتهای این نیرو برای تحقق شعارسال دانست و گفت: پلیس همواره خود را در کنار کارگران می‌بیند و بر دست تک تک این زحمتکشان بوسه می‌زند و انتظار دارد این قشر نیز همکاری و تعامل خود را با این نیرو افزایش دهند.

وی ادامه داد: کارگران نقش و سهم بسزایی در تحقق جهش تولید دارند و نیروی انتظامی نیز در این راستا خود را سرباز ولایت می‌داند و همه توان خود را برای ارتقای امنیت در جامعه و در بین تلاشگران عرصه کار و تولید به کار گرفته است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی افزود: این نیرو از زمان شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی تاکنون گام‌های بلندی در امر مقابله با این بیماری برداشته و تا زمان مهار کامل آن نیز از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.
 
فرمانده انتظامی استان مرکزی در این دیدار از کارگران شرکت آذرآب اراک با اهدای گل تقدیر کرد.
 
استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر ، به عنوان پایتخت صنعت ایران شناخته می‌شود و حدود سه هزار واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در آن ایجاد شده است.
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۶
روابط عمومی تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۰۱,۳۴۶
کلیدواژه ها: هفته کارگر,نیروی انتظامی,نرخ بیکاری,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی,فرصت شغلی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید