در دومین نشست کارگروه اشتغال استان کرمانشاه مطرح شد: عملکرد مدیران استان در سال 99 باید جهشی باشد

دومین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه به ریاست بازوند استاندار کرمانشاه و با حضور هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی و حسن عزیزی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری، مدیران کل دستگاه های اجرایی و بانک های عامل در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد.
حسن عزیزی، کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری ، بیمه بیکاری،

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه ، حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری نیز اظهار کرد: ثبت نام بیمه بیکاری در سطح کشور معادل ۷۹۰ هزار نفر و در سطح استان کرمانشاه ۱۲۵۰۰ نفرمعادل ۱،۵ درصد است که از این تعداد ۶۶۰ هزار نفر در سطح کشور و ۷۳۸۳ نفر معادل یک و یک دهم در سطح استانمشمول دریافت بیمه بیکاری شده اند.

وی با تأکید بر این که ثبت نام کنندگانی که بیمه بیکاری به آنها تعلق نگرفته است، مانند کارگران ساختمانی تصریح کرد: این افراد مشمول تمهیدات دیگری از سوی دولت خواهند شد.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در خصوص مانده اعتبارات اشتغالزا در استان، عنوان کرد: 99  درصد اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری به مبلغ 347 میلیارد تومان با ایجاد 5965 فرصت شغلی در استان کرمانشاه جذب شده است.

وی در خصوص اعتبارات اشتغالزای ویژه مناطق زلزله زده استان نیز اظهارکرد:  از مبلغ 600 میلیارد تومان اعتبارات تخصیص یافته به مناطق زلزله زده استان تاکنون 97 درصد به مبلغ 582 میلیارد تومان با پیش بینی 19 هزارو 408 فرصت شغلی توسط بانک موسسات و بانک های عامل جذب شده است. و مقرر شد تا هفته آینده بانک های عامل نسبت به جذب 3 درصد باقیمانده اقدام نمایند.

گفتنی است: در ادامه جلسه گزارش چگونگی جبران خسارت ناشی از کرونا به واحدهای آسیب دیده حوزه گردشگری توسط مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و برنامه های اشتغالزای بنیاد برکت در استان کرمانشاه به میزان 15 هزار شغل در سال 1399 توسط مدیر بنیاد برکت استان ارائه شد.

استاندار کرمانشاه در این نشست با بیان اینکه عملکرد مدیران استان در سال 99 باید جهشی باشد، اظهار کرد: امسال دو موضوع مهم یکی پسا کرونا و دیگری خسارت ناشی از آن که علاوه بر جان مردم اقتصاد را هم درگیر کرده، مطرح است  و راه جبران خسارت سنگین قطعاً تحقق شعار سال (جهش تولید) است.

وی افزود: باید شعار امسال را جامه عمل بپوشانیم و جهش تولید را عملی کنیم بر همین اساس برنامه‌های مدونی طراحی شده، لذا از مدیران عضو کارگروه اشتغال خواستار عملکرد جهشی هستیم.

استاندار کرمانشاه از مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خواستار تسریع در پرداختی به ۷۳۰۰ نفر مشمول بیمه بیکاری شد.

بازوند ضمن قدردانی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان ،خاطر نشان کرد: این ستاد در بحران‌های مختلفی، چون زلزله و سیل کمک‌های زیادی به استان کرمانشاه کردند و در بحران کرونا حدود ٩ میلیارد تومان پک غذایی به آسیب دیدگان ارائه دادند. در حوزه ساخت مسکن نیز کار‌های خوبی را آغاز کردند.

استاندار کرمانشاه تأکید کرد: تفاهم نامه‌ای برای ایجاد ۱۵ هزار شغل در استان با ستاد اجرایی فرمان امام بسته شد که تا کنون امکان اجرایی ۵۶۰۰ تا از شغل‌ها فراهم شده و امکان ایجاد آن تا سقف ۱۰ هزار شغل با همکاری بنیاد برکت وجود دارد، حدود ۵۰۰ میلیارد تسهیلات برای این امر فراهم خواهد شد که در بیشتر روستا‌ها منجر به رفع مشکلات می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۰۱,۳۵۲
کلیدواژه ها: دومین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید