20 درصد از اعتبارات بنگاه های زودبازده برای حفظ اشتغال در نظر گرفته شده است

رئیس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان رضوی گفت‌‏: 20 درصد از اعتبارات بنگاه های زودبازده برای حفظ اشتغال موجود در قالب سرمایه در گردش در نظر گرفته شده است .
احمد توکلی افشار در سمینار توجیهی آموزش کارگروه های اشتغال و سرمایه‌‏گذاری شهرستان‌‏های استان خراسان رضوی افزود: یک سری واحدهایی در اختیار سازمان کار و فنی و حرفه‌‏ای خراسان رضوی است که این واحدها در رابطه با مسایل سرمایه‌‏های جاری دچار مشکل شده اند بنابراین ا گر واحدی برای حفظ اشتغال نیاز به سرمایه در گردش داشته باشد می تواند از سرویس‌‏های بانکداری ما استفاده کند .
وی اظهار داشت : سقف بنگاه های زودبازده یک میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد 50 فرصت شغلی است .
رئیس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان رضوی تصریح کرد : در حال حاضر میزان تسهیلات هر شهرستان مشخص و همه زمینه های فعالیت در این شهرستانها مهیا می‌‏باشد .
توکلی افشار گفت‌‏: مدیران کارگروه های اشتغال و سرمایه‌‏گذاری خراسان رضوی باید تا جایی که ممکن است از طرحهای کوچک خودداری کرده و به طرحهای بزرگ روی آورند .
وی ادامه داد : مهم‌‏ترین وظیفه کار گروه های خراسان رضوی، بررسی و تقویت سند توسعه‌‏ اشتغال شهرستانهای این استان می باشد .
رئیس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی تاکید کرد‌‏: ایجاد صد هزار شغل در کارگروه های اشتغال توسط کمیته امداد امام خمینی (ره ) تعهد شده است که این تعداد در خراسان رضوی 4 هزار و 40 شغل می‌‏باشد .
وی اظهار کرد : وام‌‏های خود اشتغالی یک یا دو نفره باید توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) ارجاع شود .
توکلی افشار با اشاره به معضلات ناشی از عدم اشتغال افزود:عدم اشتغال در جامعه باعث به خطر افتادن امنیت ملی می شود بنابراین لازم است که بیشترین توجه به این موضوع صورت گیرد .
۲۹ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۰:۰۶
کد خبر : ۲۰,۱۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید