آموزش 150 هزار نفر در مراکز فنی و حرفه‌ای اردبیل

پیش‌بینی می‌شود در طول برنامه توسعه چهارم در مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای و آموزشگاه‌های آزاد استان 206 هزار و 520 نفر دوره آموزشی ببیند.
حسن عزیزی ـمدیرکل فنی و حرفه‌ای استان اردبیل در گفت‌وگو با ایسنا، تعداد آموزش دیدگان در این مراکز را در برنامه سوم توسعه 150 هزار نفر دوره اعلام کرد و گفت: این میزان در برنامه چهارم توسعه به بیش از 206 هزار نفر دوره خواهد رسید.
وی تصریح کرد: این میزان افزایش تعداد در فراگیران با توجه به افتتاح پروژه‌هایی از قبیل افتتاح مراکز آموزشی در کلیه شهرستان‌ها و دیگر وام‌های در دست اجرا پیش‌بینی شده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل از پیشنهاد اجرای طرح‌های توسعه مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره 6 گرمی، احداث مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای کشاورزی دشت مغان، احداث مرکز آموزشی هتل‌داری سرین، تکمیل مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای ICT مشگین‌شهر و احداث مرکز سنجش مهارت در طول برنامه چهارم خبر داد.
وی افزود : احداث مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای صنعت ساختمان با 166 میلیون ریال اعتبار مصوب در سال 85 ،مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای انگوت با 30 درصد پیشرفت فیزیکی با 419 میلیون ریال اعتبار مصوب در سال 85 و احداث خوابگاه فنی و حرفه‌ای روستای پارس آباد با 367 میلیون ریال اعتبار مصوب از جمله طرح‌های نیمه تمام و در دست اجرای این اداره کل است.
عزیزی از ایجاد اشتغال مستقیم به میزان 341 نفر در طول برنامه چهارم در سطح استان خبر داد.
۲۹ اَمرداد ۱۳۸۵ ۰۹:۵۸
کد خبر : ۲۰,۱۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید