معاون برنامه‌ریزی منابع انسانی و سیاستگذاری اشتغال وزارت کار و امور اجتماعی : رقم بیکاری فارغ‌التحصیلان بالاتر از میانگین نرخ بیکاری کشور است

معاون برنامه‌ریزی منابع انسانی و سیاستگذاری اشتغال وزارت کار و امور اجتماعی گفت:رقم بیکاری فارغ‌التحصیلان 6/11درصد است که از میانگین نرخ بیکاری کشوری بالاتر است.
دکتر جواد فرشباف ماهریان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز افزود:نرخ بیکاری کشور طبق آمار بهار امسال حدود 2/11 درصد است و تفاوت معناداری وجود دارد که به شدت در حال افزایش است.
وی اضافه کرد:نیروهایی که در دانشگاه‌های آزاد اسلامی و دولتی تربیت می شوند متناسب با بازار کار نیستند.
دکتر فرشباف ماهریان تصریح کرد:مذاکراتی در خصوص این مسایل با وزارت علوم و آموزش و پرورش صورت گرفته تا دوره‌های کارآفرینی را در مرحله اول در دانشگاه‌ها راه‌اندازی کنیم سپس دانشکده‌های کارآفرین را برای کشور در نظر گرفتیم که راه‌اندازی دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترای کارآفرینی را بگذاریم.
معاون برنامه‌ریزی منابع انسانی و سیاستگذاری اشتغال وزارت کار و امور اجتماعی خاطر نشان کرد:در این بخش،آموزش‌های لازم برای ایجاد بنگاه‌ها با کسب و کار بازراریابی و موارد حقوقی و فنی را برای فارغ التحصیلان ارایه می‌دهیم تا باعث شود فارغ التحصیلان پس از فراغت از دانشگاه بتوانند مستقیما وارد بازار کار شوند.
وی تاکید کرد:ایجاد بنگاه‌های اقتصادی به تنهایی قادر نیست مشکل بیکاری را حل کند برای این امر به هماهنگی بسیار کاملی نیازمند هستیم.
دکتر فرشباف ماهریان در ادامه سخنان خود اظهار داشت:بایستی از نشر قانون کار، سازماندهی مناسبی صورت بگیرد و در تامین اجتماعی نیز نیاز به ساماندهی هستیم و این هماهنگی در وزارتخانه‌های مسئول ایجاد اشتغال نیز مد نظر باید باشد تا مدیریت ایجاد بنگاه‌ها را دنبال کند.
۲۸ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۲:۵۲
کد خبر : ۲۰,۱۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید