حوادث کار در استان سمنان ۲۵ درصد کاهش یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: حوادث کار منجر به فوت و مصدومیت در استان سال گذشته با اتخاذ تمهیدات سختگیرانه ۲۵ درصد کاهش یافت.
حوادث کار در استان سمنان ۲۵ درصد کاهش یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان در این خصوص گفت: سال ۹۷ حدود ۱۶۶ مورد و سال گذشته ۱۲۵ مورد حادثه کار منجر به فوت و مصدومیت در استان سمنان به وقوع پیوست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ادامه داد: بیشترین حوادث کار در استان سال گذشته مربوط به  مشاغل ساختمانی و معادن بود.

وی اظهار کرد: نظارت‌های مستمر بر واحدهای تولیدی، الزام دریافت صلاحیت ایمنی برای پیمانکاران و معادن، برگزاری دوره‌های آموزشی با موضوع ایمنی در کار برای کارگران و الزام داشتنِ مسوول ایمنی در محیط کار، از جمله دلایل کاهش حوادث کار در استان سمنان است.

غنیان یادآور شد: کارفرمایانی که رعایت نکات ایمنی را جدی نگیرند در اولین مرحله از سوی کمیته ارزیابی ریسک حفاظت فنی و بهداشت کار اخطار به آنها ابلاغ می‌شود و در صورت رفع نکردن ایرادها، به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان بیان کرد: اداره کل پزشکی قانونی استان هر حادثه‌ای را که به دلیل کار ایجاد شود جزو حواث کار دسته‌بندی می‌کند و این نوع دسته‌بندی موجب اختلاف ارائه آمار در حوادث کار استان سمنان است.

غنیان تصریح کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان تنها بر فعالیت کارگاه‌های دارای مجوز فعالیت از دستگاه اجرایی مانند سازمان جهادکشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نظارت دارد.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱
کد خبر : ۲۰۱,۴۱۸
کلیدواژه ها: حوادث,حادثه کار,مصدومیت,فوت,غنیان,سمنان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید