فعالیت 37 آموزشگاه آزاد آموزش فنی و حرفه‌ای در گنبدکاووس

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گنبدکاووس گفت: 37 آموزشگاه آزاد دراین شهرستان و تحت نظر مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گنبدکاووس فعالیت می‌کنند.
محمد شیخ در گفت و گو با خبرنگار فارس در گرگان افزود: این آموزشگاه‌ها در رشته‌های مختلف رایانه، حسابداری، خیاطی، آرایش و پیرایش، قالیبافی، آشپزی ، شیرینی پزی و نقشه کشی به علاقه‌مندان آموزش می‌دهند.
وی تصریح کرد: هم اکنون دو هزار و 418 کارآموز درسطح آموزشگاه‌های آزاد این شهرستان درحال مهارت آموزی هستند که این رقم تا پایان سال جاری به بیش از 5 هزار نفر افزایش خواهد یافت.
شیخ با اشاره به فعالیت های مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گنبدکاووس گفت: هم‌اکنون این مرکز آموزشی در 24 رشته به کارآموزان و علاقه‌مندان، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ارائه می‌کند.
وی ادامه داد: این مرکز آموزشی با داشتن 13 فضای کارگاهی مناسب ویژه برادران و خواهران با مربیان مجرب مشغول مهارت‌ آموزی به علاقه‌مندان است.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گنبدکاووس تعمیر موتورسیکلت، تعمیربرق خودرو، برق صنعتی، تعمیر ماشین‌های الکتریکی، تعمیر اتومبیل‌های سواری، رایانه‌کار، تعمیرکار لوازم خانگی، درودگری، برق کار ساختمان، نازک دوزی زنانه، نقشه‌کشی ساختمان و جوشکاری را از جمله رشته‌های فعال مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای این شهرستان اعلام کرد.
وی گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون 244 نفر کارآموز در رشته‌های مختلف فنی و حرفه‌ای درحال فراگیری آموزش فنی و حرفه‌ای هستند که این تعداد تا پایان سال جاری به 857 نفر خواهد رسید.
شیخ همچنین از معرفی 915 نفر کارآموز دارای گواهینامه مراکز فنی و حرفه‌ای این شهرستان که متقاضی دریافت تسهیلات ایجاد بنگاه‌های کوچک اقتصادی هستند به ستاد اشتغال فرمانداری خبر داد.
شهرستان گنبدکاووس با 303 هزار نفر جمعیت، دومین شهرستان پرجمعیت بعد از گرگان در استان گلستان محسوب می‌شود.
۲۸ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۲:۴۵
کد خبر : ۲۰,۱۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید