وزیر کار و امور اجتماعی: قراردادهای دایم از واحدهای تولیدی حذف خواهد شد

وزیر کار و امور اجتماعی گفت: پارسال 320 هزار نفر از کار اخراج شدند.
دکتر سیدمحمد جهرمی در جمع نمایندگان کارگران و کارفرمایان استان اردبیل افزود: این پرونده‌ها در مراجع حل اختلاف وزارت کار و امور اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت که پس بررسی دوباره و صلح و سازش فقط 20 هزار نفر موفق به بازگشت دوباره و اشتغال در واحدهای تولیدی شدند.
وی گفت: متاسفانه بازگشت افراد اخراجی از واحدها نیز تحقیرآمیز است و به لحاظ نداشتن انگیزه کامل آنها معمولا رغبت ماندن در واحدها را ندارند.
وی با اشاره به مشکلات قراردادهای موقت کار افزود: هم اکنون 56 درصد از نیروی کار با قراردادهای موقت مشغول به کار هستند که این رقم تا پایان امسال به 66 درصد می‌رسد و با توجه به وضعیت موجود پیش بینی می‌شود قراردادهای دایم از واحدهای تولیدی حذف شود.
دکتر جهرمی وضعیت موجود را ناشی از عملکرد دولت‌های قبل دانست و گفت: باید برای ایجاد امنیت شغلی کارگران بدون نگاه سیاسی و به صورت ریشه‌ای عمل کرد.
وزیر کار و امور اجتماعی برای تقویت فرهنگ کار، استفاده از ظرفیت‌های منابع طبیعی و انسانی ، اصلاح آیین نامه‌ها و قوانین کار به نفع تولید و همچنین روشهای مدیریتی ، شریک کردن کارگر در امر تولید و فروش محصولات تولیدی و افزایش مهارتهای فنی تلاش شود.
دکتر جهرمی تغییر در خطوط تولید واحدهای معطل مانده، بازاریابی جدید و توسعه بنگاه های کوچک و زودبازده با شرکتهای بزرگ صنعتی را در ایجاد اشتغال پایدار مهم دانست.
۲۸ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۰:۴۷
کد خبر : ۲۰,۱۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید