ایجاد صنایع بزرگ در همدان، بحران بیکاری را کاهش می دهد / تشکل های کارگری افزایش پیدا می کنند

رئیس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در جلسه شورای اداری استان گفت: موفقیت طرح اعطای تسهیلات به بنگاه های کوچک اقتصادی و زودبازده و کارآفرین، استفاده واحدهای بزرگ از این طرح می باشد و ریز شدن طرحها موفقیت آن را کاهش می دهد.
مسعود اقلامی گفت: ایجاد صنایع مادر و کشاندن این صنایع به استان تا حدود زیادی بحران بیکاری را کاهش خواهد داد.با آوردن صنایع بزرگ و مادر صنایع پایین دستی و جنبی آن نیز توسعه می یابند.
وی بحث بازاریابی را از مشکلات عمده تولیدات ذکر کرد و افزود: اگر بحث بازاریابی و صادرات نباشد، تولیدات معنا و مفهوم خود را از دست می دهند.
رئیس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: کارفرمایان و کارآفرینان باید از محدود فکر کردن بپرهیزند و با بالابردن کیفیت تولیدات خود و ارائه ایده و طرح نو در اندیشه بازارهای جهانی باشند.
مهندس اقلامی در ادامه از تمامی دستگاه های اجرایی استان خواست افراد کارآفرین، مخترع، خلاق و زبده را شناسایی و نسبت به معرفی ایشان به سازمان کار و راهنمایی جهت استفاده از تسهیلات بنگاه های کوچک اقتصادی و زودبازده اقدام کنند.
اقلامی از تشکیل شورای سازش در واحدهای کارگری و ادارات کار خبرداد و افزود : هیاتی که بیشترین سازش را داشته باشد و کمتر رای او به هیات حل اختلاف برود و نیز کمتر رای او در هیات حل اختلاف نقض شود، مورد تشویق قرار می گیرد.
وی از رشد تشکلهای کارگری در استان خبر داد و افزود: این تشکلها باید 50 درصد رشد پیدا کنند و سعی شود افراد ذی صلاح و کسانی که به قوانین تشکلها اشراف کامل دارند، انتخاب شوند.
۲۵ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۰:۰۶
کد خبر : ۲۰,۱۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید