برای توسعه بنگاه‌های کوچک اقتصادی در سال جاری ،270 میلیارد تومان اختصاص یافته است

مدیر کل کار و امور اجتماعی استان یزد از اختصاص 270 میلیارد تومان در سال جاری برای توسعه بنگاه‌های کوچک اقتصادی زودبازده و کارآفرین استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه‌ ‌یزد، حسن صفوی در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یزد افزود: 4 هزار و 130 طرح با اشتغال‌زایی 14 هزار و 238 نفر در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان یزد به تصویب رسیده است.
وی با بیان اینکه شهرستان صدوق بیشترین جذب را نسبت به اعتبار مصوب داشته است، اظهار داشت: در راستای طرح تسهیلات صنایع کوچک و زودبازده، آموزش یک هزار و 700 نفر پیش‌بینی شده است.
صفوی با اشاره به تشکیل بیش از 50 کارگروه اشتغال و کارگروه‌های تخصصی گفت: جدی‌ترین مشکل جامعه در حال حاضر بحث اشتغال است و نسخه حل آن متاثر از عوامل متعددی از آموزش و سیاست‌های پولی و بانکی است.
مدیر کل کار و امور اجتماعی استان یزد خاطرنشان کرد: در سال گذشته 20 درصد و در سال جاری 35 درصد از منابع بانکی به بنگاه‌های کوچک اقتصادی اختصاص یافته است.
صفوی اظهار داشت: در سال جاری بنگاه‌های کوچک اقتصادی هنوز ظرفیت دارند و در بنگاه‌های کوچک اقتصادی، سیاست استان، توزیع بخشی یا شهرستانی اعتبارات نبوده است بلکه منابع به هر نقطه دارای ظرفیت سوق داده می‌شود و مناطق محروم، ضوابط ساده‌تری دارند.
وی در پایان گفت: 20 درصد از سهم استان به منابع موجود و تثبیت اشتغال فعلی اختصاص داده شده است.
۲۵ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۰:۰۴
کد خبر : ۲۰,۱۶۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید