سه میلیون نفر در سال جاری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فرا می‌گیرند

قائم مقام سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: امسال حدود 3 میلیون نفر از جوانان و نوجوانان کشور، مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را در این سازمان آموزش می‌بینند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فنی و حرفه‌ای استان اصفهان ،رحمت‌الله رحمتی این مطلب را در جریان گشایش مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهر علویجه در فاصله 85 کیلومتری غرب اصفهان بیان کرد.
وی گفت: 600 نفر از این تعداد نیروهای وابسته به دستگاه‌های دولتی و نیمه دولتی هستند که تعداد آنها نسبت به ‌سال 84 حدود 75 درصد افزایش یافته است.
رحمتی تعداد افرادی را که سال قبل دراین سازمان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را طی کرده‌اند حدود یک میلیون و 700 هزار نفر اعلام کرد که 350 هزار نفرشان متعلق به بخش دولتی بوده‌اند.
وی گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تاکنون 800 کارگاه آموزشی زیرمجموعه سازمان خود را نوسازی ، تجهیز و تکمیل کرده است.
وی در تشریح "طرح هجرت"که ‌از امسال در این سازمان اجرامی‌شود،گفت: در این طرح آموزشهای مذکور برای مناطق روستایی کشور به ویژه مناطق محروم اختصاص یافته است.
قائم مقام سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: برای اجرایی کردن این طرح از اول تیرماه امسال در مجموع 300 کاروان آموزشی برای آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به این مناطق مناطق اعزام شده یا می‌شوند.
در مراسم گشایش این مرکز حمید سعادت نماینده نجف آباد در مجلس شورای اسلامی نیز از اختصاص یکهزار و500 هکتار زمین در قالب ایجاد شهرک صنعتی در شهر علویجه خبر داد.
وی گفت: در این شهرک قطب آموزشی نیز ایجاد خواهد شد.
ساختمان مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهر علویجه در یکهزار و 80 مترمربع زمین با 3 هزار و 300 مترمربع زیربنا احداث شده است.
هم‌اکنون فقط دوره‌های نقشه‌کشی، حسابداری، برق ، خیاطی و کامپیوتر در این شهرک برگزار می‌شود.
۲۴ اَمرداد ۱۳۸۵ ۰۹:۲۵
کد خبر : ۲۰,۱۷۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید