وزیر کار و امور اجتماعی ازسرمایه‌گذاری خارجی در فعالیت‌های اشتغالزا حمایت کرد

وزیر کار و امور اجتماعی گفت: ازسرمایه‌گذاری خارجی در فعالیتهای اقتصادی اشتغالزا حمایت می‌کنیم.
دکتر سیدمحمد جهرمی درگفت و گو با ایرنا افزود: سیاست دولت بر افزایش اشتغال قرار دارد و در این راستا از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی حمایت می شود.
وی اضافه کرد: با توجه به محدودیت منابع دولتی، استفاده از منابع مردمی و کاهش نرخ تسهیلات بانکی در دستور کار قرار گرفته است.
دکتر جهرمی گفت: نرخ تسهیلات بانکی تا اواخر امسال و حداکثر در آغاز سال آتی حداقل دو درصد کاهش می‌یابد بنابر این به بانکها توصیه می‌شودازسختگیری در اعطای تسهیلات اجتناب کنند.
وی افزود: هم اکنون به‌طورمتوسط روزانه ‌یک هزارو 500 طرح زود بازده اقتصادی به بانکها معرفی می‌شود که سهم هر شهرستان به طور متوسط سه طرح می‌باشد.
وزیر کار و امور اجتماعی تصریح کرد: با توجه به روند ارائه طرح تا پایان سال بین 450 تا 500 هزار طرح به بانکها ارائه می‌شود بنابراین بانکها باید با تقویت بدنه کارشناسی، خود را با این حرکت هماهنگ کنند.
دکتر جهرمی اضافه کرد: استان اصفهان با ارائه 11 هزارو 546 طرح رتبه چهارم را در ارائه طرح و رتبه سوم را زمینه اشتغال و تسهیلات طرح‌ها دارا است.
وی تصریح کرد: اما این استان از نظر قراردادهای منعقد شده رتبه بیست و یکم ، طرح‌های مصوب تایید شده توسط بانک‌ها رتبه‌ شانزدهم و در زمینه قرارداد رتبه نوزدهم کشور را کسب کرده‌ که سیستم ‌بانکی ‌استان در این زمینه باید پاسخگو باشد.
۲۱ اَمرداد ۱۳۸۵ ۰۹:۵۵
کد خبر : ۲۰,۱۸۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید