وزیر کار و امور اجتماعی : طرحهای زودبازده ‪ ۶۵۰‬هزار شغل در کشور ایجاد می‌کند

وزیر کار و امور اجتماعی در بجنورد گفت: از محل طرحهای زودبازده 650 هزار شغل در سطح کشور ایجاد می‌شود.
اداره کل کار و امور اجتماعی خراسان شمالی به نقل از دکتر سیدمحمد جهرمی گزارش داد: تاکنون 196 هزار طرح زودبازده به شورای اشتغال استانهای کشور ارائه شده است.
وی اضافه کرد: 77 هزار طرح ارائه شده از دستگاه های اجرایی مورد تایید بانکها قرار گرفته و در مرحله انعقاد قرارداد است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان ماه جاری این طرحها به قرارداد منتهی شود.
وزیر کار و امور اجتماعی گفت: 20 هزار طرح ارائه شده توسط شورای اشتغال نیز از سوی بانکهای عامل به دلایلی چون نبود توجیه فنی و اقتصادی رد شده است.
وی افزود: روزانه یک هزار طرح زودبازده برای استفاده از تسهیلات بنگاه های اقتصادی کوچک به بانکهای عامل استانهای کشور ارایه می‌شود.
دکتر جهرمی گفت: با به نتیجه رسیدن طرحهای زوبازده و بنگاه های کوچک در کشور دست کم برای 650 هزار نفر اشتغال ایجاد می شود.
وی اشتغال پایدار ناشی از این طرحها را در گرو همکاری تمام بخشهای اقتصادی و اجتماعی کشور دانست.
دکتر جهرمی افزود: اگر تمام بخشهای فعال در زمینه تامین اعتبار مالی، صادرات و بازاریابی در اجرای این طرح مشارکت نداشته باشند مسلما اشتغال پایدار در این طرحها ممکن نخواهد بود.
وی در مورد مشکل وثیقه برای کارآفرینان گفت: وزارت اقتصادو امور دارایی و بانک مرکزی شیوه‌نامه‌ای را برای تسهیل در امر وثیقه از سوی بانکها تدوین کرده‌اند.
دکتر جهرمی افزود: با ابلاغ این شیوه‌نامه به بانکهای عامل، تامین وثیقه برای پرداخت تسهیلات بانکی طرحهای زودبازده و بنگاه های کوچک تسهیل شده و این امر تا حدودی زمان پرداخت را کاهش خواهد داد.
۲۱ اَمرداد ۱۳۸۵ ۰۹:۵۱
کد خبر : ۲۰,۱۸۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید