مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع): سالانه 100 هزار شغل ایجاد می کنیم

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) کشور گفت: این صندوق سالانه 100 هزار فرصت شغلی برای افراد بیکار ایجاد می‌کند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، سیدحسین شبیری در جلسه‌ای با استاندار و فرمانداران استان کرمانشاه با بیان اینکه این صندوق با نگاه اساسی به حل مشکل جوانان ایجاد شده، اشتغال، ازدواج و مسکن را سه مشکل عمده جوانان ذکر کرد و گفت: صندوق مهر امام رضا (ع) با هدف پرداختن به این سه موضوع تشکیل شده است.
شبیری با بیان اینکه مناطق محروم در اولویت دریافت تسهیلات این صندوق هستند، گفت: بر اساس دستور رییس جمهور اولین تسهیلات این صندوق جهت ازدواج جوانان است و سعی داریم اقدامات خود را در دو حوزه دیگر نیز شروع کنیم.
وی با اعلام اینکه تاکنون 4000 نفر در کشور برای دریافت وام ازدواج از این صندوق ثبت نام کرده اند، افزود: سعی داریم با اجرای برنامه ای مدون به گونه ای عمل کنیم که جوانان بتوانند به سهولت وام خود را دریافت کنند.
مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) با بیان اینکه این صندوق سالانه 100 هزار فرصت شغلی برای افراد بیکار ایجاد می کند، گفت: تا پایان برنامه چهارم قادر خواهیم بود 400 هزار شغل ایجاد کنیم که به این شکل مشکل 10 درصد از بیکاران حل می شود.
وی ایجاد مراکز آموزشی و مشاوره شغلی را از دیگر برنامه ها جهت ایجاد اشتغال عنوان کرد.
شبیری افزود: در زمینه حل مشکل مسکن جوانان نیز در نظر داریم با همکاری وزارت مسکن و با تخصیص اعتبارات مناسب وارد عمل شویم.
۱۸ اَمرداد ۱۳۸۵ ۰۹:۴۲
کد خبر : ۲۰,۱۹۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید