افزایش بهره وری و توسعه نظام مدیریتی مردم از اهداف بخش تعاون است

افزایش بهره وری و توسعه نظام مدیریتی مردم یکی از مهمترین خواسته ها و اهداف بخش تعاون محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون محمد عباسی وزیر تعاون در جلسه ای که با اعضای اتاق بازرگانی داشت توجه به افزایش بهره وری و توسعه نظام مدیریتی مردم را یکی از توجهات بخش تعاون دانست و گفت: اگر قرار است نظام مدیریتی مردمی در بخش تعاون محقق شود ضرورتهای جدید را می طلبد و همزمان با افزایش کمی تعاونیها موارد زیرساختی گسترش فعالیت بخش تعاون نیز باید ایجاد شود.
وزیر تعاون ضمن اشاره به اینکه ما باید تعریف درستی از تعاونیها و فعالیتهای این بخش دانسته باشیم افزود: داشتن انگیزه، حضور مستمر و شیوه کار اقتصادی برای مردم از طریق تشکیل تعاونیها توسط خود مردم از جمله گزینه های اقتصاد مردمی است.
محمد عباسی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب دهه جدید را دهه پیشرفت و عدالت نامیده اند بیان داشت: پیشرفت توام با عدالت با سهیم کردن مردم در جریان اقتصاد و با توانمندسازی تعاونیها اتفاق خواهد افتاد به نحوی که دولت تصدی گریهای خود را کاهش داده و بخش های تعاونی و خصوصی گسترش خواهند یافت.
وزیر تعاون ضمن اشاره به اینکه هم اکنون 150 هزار تعاونی ثبت شده در کشور وجود دارد و قریب 25 میلیون نفر عضو این تعاونیها هستند گفت: هم اکنون تعاونیهای نوع جدید از جمله تعاونیهای سهامی عام و فراگیر وجود آمده اند که تعاونیهای سهامی عام بر مبنای قانون تجارت و تعاونیهای فراگیر با هدف فقرزدایی و توزیع ثروت ایجاد می شوند.
وی با اشاره به تشکیل بانک توسعه تعاون افزود: تأسیس این بانک یکی از دستاوردهای ابلاغ سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی است تاکنون به دنبال تشکیل صندوق ضمانت سرمایه گذاری هستیم.
در این جلسه اعضای اتاق بازرگانی با اشاره به اینکه زمینه های همکاری با وزارت تعاون وجود دارد پیشنهاد تشکیل کار گروهی، بین اتاق بازرگانی وصنایع و معادن تهران و وزارت تعاون را دارند تا بتوانند زمینه های مشترک را بررسی و به این طریق از فرصتهای موجود مابین اتاق بازرگانی وصنایع و معادن تهران و وزارت تعاون استفاده ممکن را داشته باشند.

۱۲ آبان ۱۳۸۸ ۱۳:۴۸
کد خبر : ۲,۰۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید