مدیر عامل صندوق مهر رضا(ع) از راه‌اندازی دفاتر کارآفرینی و خدمات کسب و کار در کشور خبر داد

مدیر عامل صندوق مهر امام رضا (ع) از راه‌اندازی دفاتر کارآفرینی و خدمات کسب و کار برای ارایه خدمات مشاوره‌ای به جوانان در کشور خبر داد.
سیدحسین شبیری ‌شب گذشته در جلسه شورای اشتغال استان کردستان، هدف از راه اندازی این دفاتر را حمایت و هدایت طرحهای کار آفرینی در زمینه اشتغال جوانان اعلام کرد.
وی افزود: این دفاتر با استفاده از افراد با تجربه و دانش آموختگان دانشگاهی با بهره‌گیری از تسهیلات صندوق مهر امام رضا(ع) به جوانان جویای کار در طرحهای اشتغالزایی مشاوره می‌دهند و در قالب خدمات مشاوره‌ای جوانان جویای کار را برای ورود به عرصه کار راهنمایی و آماده خواهند کرد.
شبیری در زمینه اعتبارات صندوق مهر امام رضا(ع) گفت: اعتبار اولیه این صندوق 6 هزار و 500 میلیارد ریال می‌باشد که در سه زمینه اشتغال خانگی، خویش فرمایی و کارگاه های زیر 10 نفر به جوانان پرداخت می‌شود.
وی افزود: صندوق مهر امام رضا (ع) اکنون در 330 نقطه کشور فعالیت می کند.
مدیر عامل صندوق مهر امام رضا (ع) گفت: صندوق مهر امام رضا(ع)، صندوق حمایتی با نگاه به جوانان و تامین‌کننده منابع مالی اشتغال آنان می‌باشد.
وی شهرستانی کردن صندوق مهر امام رضا(ع) را از برنامه‌های جدی این صندوق در کشور دانست و افزود: صندوق در قالب متمرکز به اهداف خود نخواهد رسید و شهرستانی کردن صندوق مهر امام رضا(ع) زمینه و امکان شناسایی جمعیت مورد هدف را در شهرستانها فراهم می‌کند.
شبیری با اشاره به اهتمام دولت برای اشتغال جوانان روستایی و حمایت مالی از این قشر افزود: بخش روستایی صندوق مهر امام رضا(ع) از ویژگیهای بارز و مهم صندوق است.
وی گفت: یکی از ویژگی‌های جوانان روستایی آشنایی آنان با کار کشاورزی است و به همین جهت ضریب موفقیت آنان به دلیل نزدیکی به معیشت خانواده بیشتر از جوانان شهری است.
۱۶ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۰:۳۱
کد خبر : ۲۰,۲۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید