مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در استان اردبیل توسعه یافت

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل گفت: مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای این استان نسبت به دو سال گذشته افزایش چشمگیری دارد.
حسن عزیزی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس توسعه ظرفیت مراکز آموزشی استان امسال میزان تعهدهای آموزشی این اداره هم نسبت به سال گذشته 40 درصد افزایش یافته و به 19هزار و 520 نفر رسیده است.
وی گفت: در این راستا امسال افتتاح فاز اول مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای صنعت ساختمان شهید دادمان اردبیل و نیز مراکز فنی و حرفه‌ای دو منظوره شهرهای کوثر و انگوت در اولویت قرار دارد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همچنین احداث مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای کشاورزی گرمی ، مرکز ICT مشگین شهر ، احداث مرکز سنجش مهارت اردبیل ، احداث مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای هتل داری و گردشگری شهر سرعین و توسعه مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گرمی را از دیگر برنامه‌های اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان برشمرد. وی افزود: علاوه بر اینها توسعه آموزشگاه‌های آزاد به عنوان بستر خلاقیت هنری ، تثبیت اشتغال و نیاز سنجی‌های آموزشی در اولویت برنامه‌های فنی و حرفه‌ای استان اردبیل قرار دارد.
عزیزی گفت: پیش تر درصد کمی از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای متقاضیان توسط این آموزشگاه ها انجام می‌شد ولی هم‌اکنون 40 درصد از برنامه‌های آموزشی این اداره توسط آموزشگاه‌های آزاد استان ارایه می‌شود.
وی تربیت نیروی ماهر برای بخش صنعت ، بهبود کیفیت آموزش و پژوهش، ارتقاء استانداردهای مهارت و گسترش آموزش فنی و حرفه‌ای را از برنامه‌های اساسی مراکز فنی و حرفه‌ای استان ذکر کرد.
۱۶ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۰:۱۶
کد خبر : ۲۰,۲۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید