با ارائه نرخ واقعی بیکاری می توان برای رفع آن کوشید

رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان نرخ بیکاری این استان را 17درصد اعلام کرد و گفت: آمارهای ارایه شده توسط دیگر دستگاه‌ها را قبول ندارم.
علی رستمیان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برخی از دستگاه‌های اجرایی آمار نرخ بیکاری استان را 12و 14 درصد اعلام می‌کنند که این آمار غلط و غیرواقعی است.
وی به بیان واقعیتها و ارایه آمارهای صحیح در زمینه بیکاران و میزان اشتغال تاکید کرد و گفت: سرپوش گذاشتن واقعیتها و ندادن آمارهای واقعی کمکی به رفع مشکل نمی‌کند.
رستمیان آمار افراد جویای کار استان را هم‌اکنون 70 هزار نفر اعلام کرد و گفت: این افراد در مراکز کاریابی خصوصی و دولتی در سطح استان ثبت نام کرده‌اند.
وی از طرح پالایش بیکاران استان خبر داد و اظهار داشت: در راستای اجرای این طرح تمامی دستگاه‌های اجرای استان موظفند برای استخدام و جذب از افرادی که توسط سازمان کار معرفی می‌شوند، استخدام کنند.
رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان هدف از اجرای این طرح را برقراری عدالت کامل در جهت جذب و استخدام افراد جویای کار ذکر کرد و افزود: با اجرای این طرح حق افراد کاملا رعایت می‌شود و اجرای این طرح می‌تواند در کاهش آمار بیکاری موثر باشد.
رستمیان تعهد میزان اشتغالزایی استان را در سال جاری 20 هزار شغل ذکر کرد و گفت: برای ایجاد این میزان اشتغال 5 میلیارد ریال تسهیلات اختصاص یافته است.
۱۵ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۰:۴۷
کد خبر : ۲۰,۲۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید