مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم: قراردادهای سفید امضا در صورت اثبات در مراجع قضایی فاقد اعتبار است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم هر نوع قرار داد سفید امضا با کارگران را منتفی دانست و گفت: قراردادهای سفید امضا در صورت اثبات در مراجع قضایی فاقد اعتبار است.
قراردادهای سفید امضا فاقد اعتبار است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم، مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وضعیت پیش آمده در بحران کرونا  و بیکاری کارگران اظهارکرد: تا اسفند ماه در استان قم تنها دو هزار و 150  نفر بیمه بیکاری دریافت می کردند اما با شیوع کرونا 12 هزار و 500 نفر متقاضی دریافت بیمه بیکاری شدند که مجموعا به 14 هزار و 650 نفر نفر رسیدند .
وی تاکید کرد: البته 9 هزار نفر از این تعداد مشمول قانون کار بودند و خیلی از این افراد هم بعدا به علت بازگشت به کار انصراف از دریافت بیمه بیکاری خود را اعلام کردند .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم در عین حال از نرخ بیکاری 10 درصدی در قم خبر داد و گفت: هم اکنون چهل هزار نفر از جمعیت فعال چهارصد هزار نفری قم بیکار هستند .
کاویانی همچنین هر نوع قرار داد سفید امضا با کارگران را منتفی دانست و خاطر نشان کرد قراردادهای سفید امضا در صورت اثبات در مراجع قضایی فاقد اعتبار است .
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین بیمه کارگران را مورد توجه قرار داد و گفت: اگر کارفرمایی کارگرش را بیمه نکند علاوه بر الزام به پرداخت ، مشمول جریمه هم می شود.


۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۰۸
کد خبر : ۲۰۲,۱۸۶
کلیدواژه ها: روابط کار, قرارداد, کارگران ,قم ,رادیو ,مردم و مسئولان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید