از آغاز طرح اشتغالزایی تاکنون نزدیک به دو هزار فرصت شغلی در کردستان ایجاد شده است

رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان گفت: از آغاز اجرای طرح اشتغال تاکنون برای یک هزار و 770 نفر در سطح استان اشتغال ایجاد شده است.
علی رستمیان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح که یکی از ایده‌های دولت نهم بود از 20 بهمن ماه سال گذشته در استان آغاز شد.
وی میزان اعتبار اختصاص یافته به طرح اشتغالزایی را در دو ماهه سال گذشته و امسال 5 هزار و 768 میلیارد و 740 میلیون ریال ذکر کرد و گفت: با این میزان اعتبار 8 هزار و 886 طرح به بانکهای عامل جهت پرداخت تسهیلات معرفی شده است.
به گفته رستمیان با این میزان اعتبار اختصاص یافته و طرح ارایه شده به بانکها پیش بینی می‌شود تا پایان سال 16 هزار و 343 شغل در استان ایجاد شود.
وی در ادامه افزود: بانکهای عامل استان از 8 هزار و 886 طرح معرفی شده از طرف دبیرخانه اشتغال استان تاکنون 6 هزار و 18 طرح را بررسی و 96 طرح را رد کرده‌اند. تعداد طرحهای تایید نشده نشان از کیفیت بالای کارگروه اشتغال استان در جهت معرفی طرحها می‌دهد.
رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان همچنین تعداد قراردادهای منعقد شده با بانکها را 3 هزار و 429 طرح ذکر کرد و اظهار داشت: در این قراردادها 7 هزار و 817 فرصت شغلی پیش بینی شده است.
وی مبلغ قراردادهای منعقد شده را 678 میلیارد و 380 میلیون ریال ذکر کرد و گفت: از این میزان تاکنون 153 میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.
رستمیان ادامه داد: از آغاز اجرای طرح یعنی 20 بهمن ماه سال گذشته تاکنون یک هزار و 229 طرح با اشتغالزایی یک هزار و 770 نفر به بهره‌برداری رسیده است.
وی با اشاره به عزم راسخ دولت نهم جهت ایجاد اشتغال در سطح کشور گفت: خوشبختانه دولت نهم با یک نگاه ویژه به مقوله اشتغال وارد عرصه شده و تعریف درستی از اشتغال را به جامعه تحویل داده است.
رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان اشتغال پایدار و مولد را یکی از نگاه‌های دولت نهم ذکر کرد و افزود: با این نگاه به مقوله اشتغال می‌نگریم و امیدواریم معظل اشتغال را در چهار ساله اول دولت تا حدودی حل کنیم.
وی اظهار داشت: خوشبختانه استان کردستان در زمینه برنامه‌ریزی برای اشتغال رتبه اول و در زمینه پرداخت تسهیلات رتبه دوم را در سطح کشور کسب نموده و درصدد حفظ این رتبه‌ها تا برطرف نمودن معضل اشتغال در استان هستیم.
وی تعامل بانکها با دبیرخانه اشتغال را قابل تقدیر دانست و گفت: خوشبختانه تعامل منطقی بین دبیرخانه اشتغال و بانکها وجود دارد و در این زمینه مشکل خاصی نداریم.
وی تعداد بیکاران جویای کار که در مراکز کاریابی دولتی و خصوصی استان ثبت نام نموده‌اند را حدود 70 هزار نفر اعلام کرد.
۱۵ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۰:۲۷
کد خبر : ۲۰,۲۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید