اجرای 3400 طرح برای اشتغال 7800 نفر در کردستان / مشکلات تعاونی های مسکن کارگری استان حل می شود

رئیس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌‏ای استان کردستان گفت‌‏: میزان بیکاری در این استان 5/17 درصد می‌‏باشد .
رستمیان گفت‌‏: آمار بیکاری در استان متناقض است و بر اساس گفته‌‏های استاندار این میزان 5/14 درصد و بر اساس آمار سازمان مدیریت و برنامه‌‏ریزی 5/12 درصد و بر اساس آمار سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌‏ای 5/17 درصد می‌‏باشد .
وی ادامه داد‌‏: سهم اعتبارات اشتغالزایی استانی از بانک‌‏ها 576 میلیارد و 874 میلیون تومان در 8 هزار و 886 طرح معرفی شده می‌‏باشد .
رستمیان میزان اشتغال‌‏زایی پیش‌‏بینی شده این طرح‌‏ها را 16 هزار و 343 شغل دانست و گفت‌‏: 248 میلیارد و 192 میلیون تومان تسهیلات به این طرحها اختصاص یافته است .
وی افزود : از این تعداد طرح 6 هزار و 18 طرح توسط بانک‌‏ها بررسی و 3 هزار و 429 قرار داد منعقد شده است که با اجرایی شدن آنها 7 هزار و 817 فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر 67 میلیارد و 238 میلیون تومان ایجاد خواهد شد .
رستمیان تصریح کرد‌‏: در حوزه روابط کار سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌‏ای با تشکیل سه کمیته روابط کار ، بهداشت و درمان و مسکن به طولانی شدن مدت رسیدگی به پرونده‌‏های کارگری رسیدگی می‌‏کند .
وی گفت‌‏: در گذشته زمان رسیدگی به پرونده‌‏های کارگری 2 تا 6 ماه بوده که با تشکیل این 3 کمیته به روز رسیدگی می‌‏شود.
رئیس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌‏ای استان کردستان ادامه داد : طرحی از وزارت کار و امور اجتماعی به کمیسیون درمان مجلس داده شد که در این طرح تشکیل خانه بهداشت در مراکز درمانی کارگری ضروری است که اقدام بسیار خوبی در مراکز بهداشتی و خانه کارگری است .
وی در خصوص مشکل تعاونی‌‏های مسکن گفت : در قالب بنگاه‌‏های اقتصادی کوچک و زودبازده آمادگی خود را برای پرداخت تسهیلات بانکی به اعضای تعاونی‌‏ها اعلام می‌‏کنیم .
رستمیان تسهیلات طرح را 15 میلیون تومان با کارمزد 14 درصد و بخشودگی 5 درصد عنوان کرد و گفت‌‏: 150 میلیارد تومان نیز برای تشکل‌‏های کارگری و تعاونی‌‏های اصناف اختصاص یافته است .
وی با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان یکی از ارگان‌‏های موفق در بحث اشتغال در استان است، گفت‌‏: یک میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات قرض‌‏الحسنه با دیدگاه فقر ستیزی به کمیته امداد خمینی کردستان پرداخت شده است .
وی گفت‌‏: تفاهم نامه‌‏ای با سازمان بنیاد شهید انقلاب اسلامی در خصوص استخدام فرزند و همسر شهید به امضا رسیده است و مقرر شده که تا تاریخ 1/1/86 هیچ فرزند شهید و همسر شهیدی در استان بیکار نباشند.
۱۴ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۰:۱۶
کد خبر : ۲۰,۲۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید