معاونت امور تعاون و قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح تفاهم نامه همکاری امضا کردند

تفاهم ‌نامه همکاری میان معاونت امور تعاون و قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح امضا شد.
تفاهم نامه معاونت تعاون

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد کبیری با اعلام این خبر افزود: این تفاهم نامه در راستای سیاست های ابلاغی اصل 44 قانون اساسی و منویات مقام معظم رهبری در حوزه توانمندسازی و اشتغال جوانان و همچنین به منظور توسعه بخش تعاون و تحقق اهداف برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی امضا شد.

وی خاطر نشان کرد: توسعه و ترویج فرهنگ تعاون و مشارکت گروهی، حمایت از مردمی کردن اقتصاد و قرار گرفتن مدیریت و سرمایه در دست نیروی کار و مولد، توسعه اشتغال و کارآفرینی از طریق توانمند سازی، آموزش های مهارتی و تجمیع سرمایه های خرد در قالب تعاونی از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

کبیری در حاشیه مراسم امضای این تفاهم‌نامه با بیان اینکه یکی از رویکردهای ما تشویق و حمایت جوانان برای ورود به بخش تعاون با رویکردهای نوآورانه و نوبنیان است گفت: ما از هر فرصتی برای ترویج و تقویت فرهنگ مشارکت پذیری و کارگروهی استقبال می ‌کنیم.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در بخش تعاون به دنبال آموزش و توانمندسازی مردم هستیم تا قادر باشند با تجمیع سرمایه‌های خرد خود و تسهلات دولتی در مدل تعاونی به یک خود اشتغالی پایدار دست پیدا کنند.

کبیری ادامه داد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از این نیز با مجموعه نیروهای مسلح در طرحی به نام «سرباز- تعاون» همکاری داشته است که بر اساس آن فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با شرح وظایف و ماموریت های محوله وزارت تعاون می توانند با مراجعه به سامانه تعاون یار به آدرس https://taavonyar.mcls.gov.ir  ثبت نام کنند.

سید مهدی فرحی، فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه عمومی نیروهای مسلح اظهار کرد: تلاش می‌کنیم جوانان در حین سربازی علاوه بر آموزشهای نظامی و آشنایی با مسائل دفاعی ،مهارتهای لازم برای ورود به بازار کار را بیاموزند.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۴:۳۱
کد خبر : ۲۰۲,۲۷۴
کلیدواژه ها: کبیری,تعاون,نیروهای مسلح,تفاهم نامه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید