سهمیه اشتغال پیش‌بینی شده برای کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال جاری به 125هزار نفر ارتقاء یافته است

کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با حضور معاون برنامه ریزی استانداری یزد و قائدی قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) در سالن شهید موحدین استانداری برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، صفوی مدیرکل کار و امور اجتماعی استان یزد در این جلسه با بیان اینکه سهمیه بانک از اعتبارات استانی بنگاه های کوچک اقتصادی زودبازده و کارآفرین 3 هزار و 438 میلیارد ریال است، ‌افزود: تاکنون 4 هزار و 216 طرح به بانکها معرفی شده که پیش بینی اشتغال 14 هزار نفر می‌شود.
وی افزود: تاکنون 443 طرح به تائید بانک رسیده و 192 میلیارد ریال قرارداد منعقد شده است.
صفوی خاطرنشان کرد: تاکنون 71 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده که اشتغال یک هزار و 258 نفر در قراردادهای منعقد شده، پیش‌بینی می‌شود.
وی اظهار داشت: از میزان طرح‌ها 177 طرح در بخش کشاورزی، 694 طرح در بخش صنعت و یک هزار و 545 طرح در بخش خدمات بوده است.
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) در این کارگروه خاطرنشان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) در برنامه 5 ساله 470 هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد که در سال جاری 65 هزار شغل ایجاد خواهد شد.
قائدی با بیان اینکه سهمیه اشتغال پیش بینی شده برای کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال 85 به 125 هزار نفر ارتقاء یافته است، افزود: سهم استان یزد در سال 85 ،2 هزار اشتغال است.
وی با بیان اینکه مددجویان کمتیه امداد امام خمینی (ره) توان پرداخت سود و کارمزد را ندارند، اظهار داشت: باید تمهیداتی اندیشه شود تا سود کار مزد مددجویان به حداکثر 5 درصد برسد.
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) در پایان با اشاره به ایجاد 400 هزار فرصت شغلی در سال گذشته در کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: بیشتر اشتغال ایجاد شده در کمیته امداد امام خمینی (ره) در مناطق محروم و پایدار بوده است.
۱۴ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۰:۱۱
کد خبر : ۲۰,۲۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید