کارگاه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای ایلام فاقد تجهیزات روزآمد است

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان ایلام گفت: 13کارگاه آموزشی مهارتهای فنی و حرفه‌ای این استان فاقد تجهیزات نوین و روزآمد است.
حمیدرضا خانپور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: اکنون کار آموزش مهارت به کارآموزان در بیشتر رشته‌ها در این استان بدون تجهیزات روز و پیشرفته انجام می‌شود.
وی افزود: تجهیزات قدیمی کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای ایلام نیازهای آموزشی کارآموزان را رفع نکرده و در خصوص آموزش کامل مهارتها مشکلاتی نیز ایجاد کرده است.
وی برگزاری دوره‌های آموزشی با استفاده از تجهیزات قدیمی را در کاهش بازده آموزشی کارآموزان و بهره نبردن از آموزشهای نظری و تخصصی روز موثر خواند.
خانپور تامین موتورهای خودرویی جدید، رایانه، تجهیزات الکترونیکی و برقی، دستگاه های جدید تراش و ماشین‌آلات روز را از جمله نیازمندیهای تجهیزی مراکز آموزشی استان ایلام خواند.
وی اظهار داشت: با توجه به این مهم تلاش شده است با رایزنیهای انجام شده و جذب اعتبار 10میلیارد ریالی توسعه و تجهیز آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان از محل منابع سفر رییس جمهوری این نقص برطرف شود.
وی افزود: تاکنون با پیگیریهای به عمل آمده حدود 3 میلیارد ریال از این میزان اعتبار جذب شده که در راستای تجهیز کارگاه‌های آموزشی استان هزینه شده است.
وی با تاکید بر ضرورت تجهیز کلیه آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای افزود: باید با تجهیز این کارگاه‌ها گامهای عملی در خصوص متناسب کردن آموزشهای نظری با کارآموزی عملی و افزایش میزان بهره‌وری آموزشی برداشته شود.
سالانه 14هزار کارآموز در 96 رشته و 13مرکز آموزشی فنی و حرفه‌ای ایلام با تجهیزات فرسوده و قدیمی آموزش می‌بینند.
۱۴ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۰:۰۷
کد خبر : ۲۰,۲۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید