در طی سال‌های 81 تا 83 ؛ 64 درصد فراگیران فنی و حرفه‌ای سوادکوه مشغول به کار شدند

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای سوادکوه اعلام کرد: بر اساس آخرین آمار فنی و حرفه‌ای مازندران، 8/63 درصد از افرادی که طی سال جاری 81 تا 83 در مراکز دولتی و آزاد فنی و حرفه‌ای سوادکوه آموزش دیدند، جذب بازار کار شدند.
هوشنگ علیزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ساری افزود: 75درصد از این افراد در بخش خصوصی، 14درصد در بخش دولتی و حدود 10درصد در بخش تعاونی مشغول به کار شدند.
وی تعهد آموزشی امسال در مراکز فنی و حرفه‌ای سواد کوه را حدود 5 هزار نفر ذکر و اظهار داشت: در 4ماهه اول سال جاری با کمک مراکز خصوصی سوادکوه و آموزش 150 نفر، 30درصد از این تعهد محقق شد.
علیزاده تعداد آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای سوادکوه را 21 آموزشگاه اعلام و اضافه کرد: در این آموزشگاه‌ها رشته‌های رایانه، خیاطی، آرایش زنانه، گلدوزی، گلسازی و حسابداری به علاقه مندان آموزش داده می‌شود.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای سوادکوه از راه‌اندازی کارگاه آموزشی جوشکاری برق خبر داد و افزود: این کارگاه براساس استانداردهای جهانی مهارتی تأسیس و برای راه‌اندازی آن 30 میلیون تومان هزینه شده است.
علیزاده در پایان خاطرنشان کرد: در 4ماهه اول سال جاری 70 میلیون تومان برای ارتقای تجهیز و امکانات آموزشی مراکز فنی و حرفه‌ای هزینه شده است.
۱۴ اَمرداد ۱۳۸۵ ۰۹:۵۷
کد خبر : ۲۰,۲۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید