افزایش توان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تا سطح جهانی ضروری است

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با تاکید بر تغییرات اساسی در مبانی برگزاری مسابقات ملی مهارت، خواستار افرایش توان علمی و فنی این سازمان در تمام مراحل مسابقات تا سطح جهانی شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، دکترعلی کردان با اشاره به اینکه در مسابقات ملی مهارت 6 نظام آموزشی نامتوازن به رقابت می‌پردازند، گفت: تفاوت در میزان توانمندی علمی منجر به بروز تبعیض و بی‌عدالتی در نتایج نهایی می‌شود و با چنین معادله‌ای نظام آموزشی پرتوان از موفقیتهای بیشتری بهره‌مند خواهد شد.
معاون وزیر کار و امور اجتماعی، منطق، عدل و انصاف را مبنای برگزاری مسابقات ملی مهارت ذکر و تصریح کرد: حداقل 50 درصد از راه‌یافتگان به مراحل نهایی مسابقات ملی مهارت و المپیاد باید از آموزش دیدگان سازمان باشند.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، افرایش و ارتقا استانداردهای آموزشی، کیفیت آموزشی و آزمون را لازمه تحقق چنین هدفی دانست و افزود: در یک رقابت سالم و برخوردار از امکاناتی برابر می‌توان سلامت و صحت رقابت را تضمین کرد.
دکتر کردان افزود: باید تمام توان سازمان در این بخش را به سمت و سویی هدایت کرد تا سازمان از هیچ امتیاز ویژه‌ای در میان6 نظام آموزش برخوردار نشود و حداقل 50 درصد برگزیدگان نهایی از آموزش دیدگان سازمان باشند.
وی حفظ شان نظام جمهوری اسلامی ایران در المپیاد جهانی مهارت را محور اصلی این تصمیم عنوان کرد و گفت: نباید سهم سازمان آموزشی فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان تنها متولی آموزشهای غیررسمی در المپیاد جهانی کاهش یابد.
۱۱ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۹:۵۷
کد خبر : ۲۰,۲۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید