مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه: کشاورزی یکی از اولویت‌های توسعه استان کرمانشاه است

سومین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه به ریاست هدایت حاتمی معاون اقتصادی استاندار و با حضور حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیرکارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان و مدیران دستگاه های اجرایی موسستا و بانک های عامل در سالن تدبیر استانداری تشکیل شد.
حسن عزیزی،کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری، کشاورزی محور توسعه در کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ابتدای این نشست گزارش تحلیلی از برنامه های تحریک اقتصاد و اشتغال در کشور سنگاپور در حمایت از مشاغل و اقتصاد از جمله حمایت های مادی، طراحی انواع روش های بازپرداخت مالیات و تخفیف مالیاتی، چشم پوشی از دریافت اجاره اماکن، طرح های تأمین مالی برای شرکت ها و مشوق هایی برای بخش های ویژه و حمایت های اجتماعی ارائه کرد.

وی در ادامه در خصوص آمار ثبت نام شدگان بیمه بیکاری در سامانه اظهار کرد: تاکنون در استان 12 هزار و 500 نفر معادل 1 و نیم درصد ثبت نام شدگان کل کشور در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام نموده اند که 7383 نفر آن مشمول دریافت بیمه بیکاری شناخته شده اند.

وی عملکرد پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری را 99 درصد سهمیه تخصیصی اعلام کرد و گفت: تاکنون از محل این تسهیلات 346 میلیارد تومان با پیش بینی 5965 فرصت شغلی در استان جذب شده است.

عزیزی کل اعتبارات جذب شده از محل تسهیلات ویژه مناطق زلزله زده را نیز 582 میلیارد تومان معادل 97 درصد اعلام و گفت : با جذب این تسهیلات زمینه اشتغال 19 هزار و 408 فرصت شغلی در ماطق زلزله زده استان فراهم شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به پتانسیل اشتغالزایی 30 هزار نفری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه، گفت: تقاضا داریم برش اشتغالزایی پیش‌بینی شده بر اساس شهرستان و حتی دهستان و به تفکیک رشته مشخص شود.

وی از کشاورزی به عنوان یکی از اولویت‌های توسعه استان یاد کرد و ادامه داد: می‌توانیم تسهیلات اشتغالزایی خوبی به این بخش اختصاص دهیم.

هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در ادامه این نشست،گفت: برای کمک به بخش کشاورزی و ساماندهی صادرات به بیش از ۱۵۰ هزار تن ظرفیت سردخانه‌ای نیاز داریم.

هدایت حاتمی همچنین اظهارکرد: برای ایجاد این مقدار ظرفیت سردخانه ای برنامه ریزی کردیم و از تمام سرمایه گذاران در این زمینه حمایت خواهیم کرد.

وی با اشاره به ظرفیت های بخش کشاورزی عنوان کرد: ایجاد بیش از ۳۰ هزار شغل در بخش کشاورزی تا پایان امسال دور از تصور نیست از این رو باید تمام تلاش خود را برای حمایت از این بخش به کار گیریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: از ظرفیت تشکل های قدرتمند برای اشتغالزایی و توانمند سازی دانش آموختگان دانشگاهی استفاده خواهیم کرد.

وی گفت: باید بتوانیم با استفاده از مهارت آموزی از دانش آموختگان دانشگاهی برای توسعه مشاغل خرد و اشتغالزایی استفاده کنیم.

هدایت حاتمی ادامه داد: این مهارت آموزی ها باید براساس نیازهای استان و زنجیره های طراحی شده برای توسعه مشاغل خرد باشد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه در ادامه این نشست گفت: بخش کشاورزی استان ظرفیت ایجاد اشتغال برای 30 هزار نفر را بدون نیاز به استفاده از یک ریال منابع دولتی دارد.

رمضان رویین تن با اشاره به قابلیت زیاد بخش کشاورزی برای ایجاد شغل، یادآور شد: برای این منظور فقط نیازمند افزایش بهره‌وری در تولیدات بخش کشاورزی هستیم.

وی ادامه داد: اگر افزایش بهره‌وری رخ دهد، امسال می‌توانیم 30 هزار شغل در بخش کشاورزی، بدون استفاده از یک ریال منابع دولتی ایجاد کنیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه با بیان اینکه 60 مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی هم اکنون در روستاهای استان فعال است، تاکید کرد: 350 نفر از مهندسین کشاورزی در این مراکز ارائه خدمات دارند.

وی همچنین از فعالیت یک مرکز مدیریت توسعه صادرات در زیر مجموعه نظام مهندسی خبر داد و گفت: این توانایی را داریم که در ساماندهی صادرات برخی محصولات کشاورزی وارد شویم.۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۵۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۰۲,۴۴۰
کلیدواژه ها: سومین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید