صندوق مهر امام رضا(ع) گلستان ‪۵۸‬ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا پرداخت می‌کند

مدیر صندوق مهر امام رضا(ع) استان گلستان از پرداخت 58 میلیارد و 200 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی تا پایان سال جاری خبر داد.
رسول شهرکی درگفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این تسهیلات در قالب خویش فرمایی، کارفرمایی و کسب و کارهای خانگی پرداخت می‌شود.
وی اضافه کرد: در زمینه مشاغل خانگی تا سقف 30میلیون ریال تسهیلات در یک مرحله پرداخت می‌شود که این تسهیلات ترجیحا ترکیبی از پرداخت نقدی و تامین کالا خواهد بود.
به گفته وی این کسب و کارها نیاز به مجوز خاصی ندارد و افراد می‌توانند در منزل به انجام این گونه فعالیت‌ها مشغول شوند.
از سوی دیگر مشاغل خویش فرمایی به کسب و کاری گفته می‌شود که توسط افراد متقاضی با اخذ مجوزهای لازم در اماکن تجاری راه اندازی شده و علاوه بر متقاضی زمینه اشتغال یک یا دو نفر دیگر را نیز فراهم کند.
به گفته شهرکی، میزان تسهیلات پرداختی به کسب و کار خویش فرمایی حداکثر یکصد میلیون ریال است و در دو مرحله برای تهیه مکان و نیز تامین تجهیزات مورد نیاز پرداخت می‌شود.
مدیر صندوق مهر امام رضا (ع) گلستان اضافه کرد: کسب و کارهای کارفرمایی (کارگاه‌های زودبازده) نیز باید قابلیت فراهم کردن اشتغال برای دو یا پنج نفر را داشته باشد و حداکثر به مدت یک سال به مرحله تولید برسد.
وی گفت: برای سرمایه‌گذاری در مشاغل کارفرمایی تا سقف 500 میلیون ریال تسهیلات در سه مرحله پرداخت می‌شود.
مرحله اول پرداخت تسهیلات این بخش به تهیه مکان، مرحله دوم برای تهیه تجهیزات و مرحله سوم نیز برای خرید مواد اولیه و راه‌اندازی واحد تولیدی اختصاص دارد.
این مسؤل دراستان گلستان اضافه کرد: فرد متقاضی برای تسهیلات کارفرمایی باید 10 درصد تسهیلات درخواستی را به صورت نقدی یا غیرنقدی به عنوان سهم آورده تامین کند.
به گفته وی، ایثارگران و افراد زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) از سهم آورده معاف هستند.
شهرکی با اشاره به اینکه صندوق مهر امام رضا (ع) از ادغام صندوق‌های حمایت از فرصتهای شغلی، ازدواج جوانان و توسعه روستایی تاسیس شده‌است، تصریح کرد: این صندوق به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها بعد از بیست و چهارم تیرماه امسال باشد تسهیلات ازدواج پرداخت می‌کند.
به گفته وی صندوق، متقاضیان تسهیلات ازدواج را برای دریافت 10 میلیون ریال تسهیلات با اقساط 36 ماهه به بانکهای کشاورزی و ملت معرفی می‌کند.
شهرکی همچنین در پایان اظهار داشت: تسهیلات این صندوق برای خرید مسکن نیز از اوایل سال 86 پرداخت خواهد شد.
۱۱ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۹:۳۸
کد خبر : ۲۰,۲۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید