در سازمان تامین اجتماعی انجام گرفت ، تقدیر از 17بانوی نمونه کارگر سرپرست خانوار کشور

سازمان تامین اجتماعی با اهدای لوح تقدیر از نقش آفرینی 17 بانوی نمونه کارگر سرپرست خانوار کشور در عرصه کار و فعالیتهای اجتماعی تقدیر کرد.
به گزارش سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی، محمد بنائیان سفید معاون فرهنگی و اجتماعی این سازمان در مراسم تقدیر از 17 بانوی نمونه کارگر سرپرست خانوار کشور که در ساختمان مرکزی سازمان تامین اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: امروز مفتخریم به وجود زنان بزرگواری که در نبود همسرانشان با صلابت در عرصه های تربیت فرزندان و فعالیت اجتماعی ایستاده اند، بنابراین ضروری است که امنیت شغلی این بزرگواران حفظ شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: بانوان کارگر نمونه سرپرست خانوار کشور از خانواده سازمان تامین اجتماعی محسوب می شوند و مدیریت جدید این سازمان در نظر دارد اصلاحاتی در جهت رفع مشکلات اعضای خانواده خود به انجام رساند.
بنائیان با اشاره به نقش و جایگاه حضرت فاطمه (س) در عرصه های اجتماعی، فرهنگی و خانواده گفت: یکی از مشخصه های بارز آن حضرت این است که در کنار نقش و فعالیتهای اجتماعی، کانون تربیت و نهاد خانواده را با تربیت فزرندان صالح به اوج می رساند.
وی با تاکید بر ضرورت ایجاد ساز و کارها و ساماندهی مناسب برای زنان سرپرست خانوار، گفت: در شورای اسلامی شهر تهران اساسنامه ای به منظور جلوگیری از افسردگی و ایجاد انگیزش در زنان سرپرست خانوار تدوین شده است.
به گزارش سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی در ابتدای این مراسم مسعود کاظم زاده معاون اداره کل امور اجتماعی سهام وزارت کار و امور اجتماعی اظهار کرد: برای ارزیابی توسعه یافتگی کشورهای شاخصهایی نظیر میزان مشارکت اجتماعی و اقتصادی زنان و جایگاه آنان در تصمیم گیری ها در سطح کلان در نظر گرفته می شود که این امر بیانگر نقش مهم زنان در توسعه ملی و بین المللی است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر به لحاظ تغییراتی که در ساختار فرهنگی جامعه ایجاد شده است نیازمند حضور پررنگ تر زنان درعرصه های مختلف هستیم.
کاظم زاده با اشاره به ماده 124 قانون برنامه چهارم توسعه گفت: در این ماده بر نقش زنان در عرصه های مختلف تاکید شده است که امیدواریم با فعالیتهای وزارت کار و امور اجتماعی و تعامل فی مابین با سازمان تامین اجتماعی شاهد تحولات در این عرصه باشیم.
معاون اداره کل امور اجتماعی سهام وزارت کار و امور اجتماعی با اشاره به نقش حساس زنان به عنوان نیمی از پیکره جامعه و محور خانواده، گفت: این اداره کل با بررسی و گزینش 230 پرونده از بین 750 پرونده واصله از کارگاه ها، 17 بانوی کارگر نمونه سرپرست خانوار را به عنوان نمایندگان نمونه جامعه کارگری زنان سرپرست خانوار انتخاب کرده است.
وی از جمله ضوابط و معیارهای انتخاب زنان نمونه سرپرست خانوار کارگر را رعایت شعائر اسلامی، رعایت مقررات و دستورالعملها و انظباط در کارگاه، تربیت فرزندان لایق،متعهد و تحصیلکرده، حضور فعال در مجامع اجتماعی و فرهنگی زنان، گذراندان دوره های آموزشی جهت ارتقاء سطح شغلی، روحیه همکاری و تعاون در محیط کار عنوان کرد.
گفتنی است: در پایان این مراسم سازمان تامین اجتماعی ضمن ارائه 5 میلیون ریال وام قرض الحسنه به 17 بانوی نمونه سرپرست خانوار با اهدای لوح تقدیر و یک عدد سکه بهار آزادی از آنها قدردانی به عمل آمد.
۱۱ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۹:۳۲
کد خبر : ۲۰,۲۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید