افراد مهارت دیده تا رسیدن به اشتغال پایدار حمایت می‌شوند

قائم مقام سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: با توجه به تغییر دو رویکرد در سازمان آموزش فنی و حرفه‌‌ای، این سازمان افراد مهارت دیده را تا رسیدن به اشتغال پایدار حمایت و اعتبار به آنها اعطا می‌کند.
به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، رحمت‌الله رحمتی در مراسم معارفه مدیر کل آموزش فنی و‌ حرفه ای‌ استان همدان ضمن اعلام انزجار و محکومیت وقایع اخیر در لبنان و فلسطین افزود: باعث تأسف است که جهان اسلام در این مورد خاموش است.
وی با بیان اینکه توسعه ارتقای آموزش‌های فنی در دستور کار سازمان بوده است، اظهار داشت: باید دسترسی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در اختیار همه افراد جامعه قرار بگیرد.
رحمتی در ادامه با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از 400 هزار نفر در کشور آموزش دیده‌اند، گفت: در سال جاری بیش از 600 هزار نفر از افراد فاقد مهارت، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فرا می‌گیرند.
وی طرح هجرت را بهانه‌ای برای دسترسی روستاییان به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بیان کرد و خاطرنشان ساخت: باید مراکز فنی و حرفه‌ای مستعد به صورت سه شیفته شود.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه سازمان آموزش و پرورش فنی و حرفه‌ای تنها عهده‌دار آموزش مهارت است، خاطرنشان کرد: یکی از رویکردهای این سازمان، مشارکت بخش خصوصی در این بحث است.
وی از اعطای 50 میلیون تومان وام برای ایجاد اشتغال به رشته‌های فنی و حرفه‌ای خبر داد و افزود: باید از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کرد.
رحمتی تصریح کرد: طرح باشگاه ملی مهارت به عنوان یک بانک اطلاعاتی، حلقه وصل مهارت آموختگان و بازار کار است.
۱۰ اَمرداد ۱۳۸۵ ۰۹:۵۲
کد خبر : ۲۰,۲۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید