آمار مشمولان دریافت بیمه بیکاری در کهگیلیویه وبویراحمد اعلام شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۷ هزار و ۴۶۳ نفر در سامانه بیمه بیکاری نام نویسی کردند که ۶ هزار و ۲۵۸ نفر مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری شدند.
اعلام مشمولان بیمه بیکاری در کهکیلویه

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهکیلویه و بویراحمد، پروانه  نیک مرام با اعلام این خبر گفت: از کل افرادی که مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری شده‌اند ۲۳۸۱ نفر در بخش صنعت، ۲۴۶ نفر در بخش کشاورزی و ۳۴۹۳ نفر نیز در بخش خدمات مشغول به کار بوده‌اند.
وی ادامه داد: ۱۳۸ نفر از کسانی که برای مقرری بیمه بیکاری دراستان ثبت نام کرده بودند، شغل خود را ذکر نکرده و ۳۴ نفر نیز انصراف داده‌اند.
نیک مرام در خصوص نحوه اطلاع کارگران بیکار شده از اینکه مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری شده‌اند یا نه، گفت: این موضوع از طریق ارسال پیامک به کارگرانی که ثبت نام کرده‌اند اعلام می‌شود، همچنین می‌توانند با مراجعه به سامانه با کد رهگیری وضعیت خود را جویا شوند.
وی یادآور شد: از آنجا که سامانه بیمه بیکاری به اطلاعات موجود در سازمان تامین اجتماعی مربوط به دی ماه سال ۹۸ مرتبط شده، ممکن است برای بعضی از افرادی که مشمول قانون کار بوده، ولی بیمه دی ماه آن‌ها واریز نشده، پیامک عدم شمول ارسال شده باشد.
نیک مرام اضافه کرد: این افراد می‌توانند مراتب اعتراض خود را با ورود به سامانه میز خدمت اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اعلام کنند تا بعد از بررسی نتیجه رسیدگی به اعتراض، اعلام شود.
وی با اشاره به تلاش و پیگیری‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تامین اعتبار مقرری بیمه بیکاری تاکنون لیست کلیه متقاضیان با توجه به پالایش به عمل آمده از سامانه تا پایان فروردین ماه برای اقدامات بعدی به اداره کل تامین اجتماعی ارسال شده است.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۴۶
کد خبر : ۲۰۲,۵۹۰
کلیدواژه ها: بیمه بیکاری,پروانه نیک مرام,سازمان تامین اجتماعی,کارگران

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید