میان آموزش ها و بازار کار باید ارتباط منطقی وجود داشته باشد / آموزش های فنی و حرفه ای منجر به اشتغال زایی می شوند

رئیس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌‏ای استان همدان به مناسبت ششم مرداد ماه سالروز ترویج آموزش های فنی و حرفه‌‏ای گفت‌‏: باید سازگاری مناسبی میان آموزش و شغل ایجاد شود و نهادهای آموزشی کشور شامل مراکز آموزش فنی و حرفه ای و دانشگاه ها باید با بازار کار تعامل دقیق و سازگار داشته باشند .
مسعود اقلامی گفت: مسیر توسعه صنعت کشور نیاز به تخصیص و تجربه دارد و در تمام کشورهای پیشرفته بخش عظیمی از ثروت ملی مصروف آموزش ، تربیت و تجربه اندونزی نیروی جوان و کارشناسان می‌‏شود که در ایجاد ساختارهای زیربنایی موثر می‌‏باشد.
وی رشد و توسعه و آبادانی کشور را در گرو آموزش ، تربیت و تخصص نیروهای جوان دانست و گفت‌‏: توسعه منابع انسانی به لحاظ جامه عمل پوشاندن به یک راهبری منظم به منظور رشد و ارتقاء مهارتها ، تخصص ها و گسترش توانمندیهای انسانی برای اشتغال ، مفید و موثر می‌‏باشد و در ایجاد این زمینه ها آموزشهای فنی و حرفه‌‏ای نقش بهتری را ایفاء می کند .
رئیس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌‏ای استان همدان اضافه کرد‌‏: از آنجایی که آموزشهای فنی و حرفه‌‏ای تخصصی بوده و برنامه‌‏های آن توام با کار عملی است به کار آموختگان این قابلیت را می‌‏دهد تا در یافتن شغل مناسب و استفاده از فرصتهای شغلی از موقعیت مناسبتری برخوردار باشند .
وی افزود : تنوع رشته‌‏های آموزش فنی و حرفه‌‏ای متناسب با حرف مختلف در بازار کار ، کوتاه بودن تعدادی از دوره‌‏های آموزشی ، پویایی و انعطاف‌‏ پذیری برنامه های این نوع آموزشها برای تطبیق این برنامه ها با نیازهای بازار کار ، این امکان را می‌‏دهد که جوانان فاقد مهارت با شرکت در این دوره ها مهارتهای مورد نیاز اشتغال را در زمانی مناسب کسب نمایند .
رئیس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت‌‏: آموزش های فنی و حرفه‌‏ای زمینه‌‏های اتکاء به نفس در کار و تولید برای خود اشتغالی را فراهم می سازد و بدین ترتیب انسانهایی با مهارت ، اشتغال زا و کارآفرین وارد بازار کار نموده تا بتوانند در فعالیتهای شغلی استقلال داشته باشند و مسؤلیت انجام کارهای مستقل را به عهده بگیرند و ضمنا فرصتهای شغلی دیگری را نیز در جامعه فراهم سازند .
اقلامی اضافه کرد‌‏: دولت محترم باید سیاستگذاری و هدایت برنامه های آموزشی فنی و حرفه ای را متناسب با نیازهای برنامه های توسعه هماهنگ نماید و همگام با کشورهای پیشرفته توسعه کمی و کیفی برنامه های آموزشی به روز را مد نظر قرار دهد .
وی تصریح کرد : آموزشهای فنی و حرفه ای به عنوان یک ضرورت اساسی ارتقاء مهارت و بهسازی توانمندیهای انسانی مطرح می شود و نقش آموزشهای فنی و حرفه ای در افزایش بهره وری ، تربیت نیروهای متخصص با بینش صحیح و دانش فنی پیشرفته‌‏، جذب فن آوری ، نوسازی فن آوری جذب شده و نوآوریهای تکنولوژی لازم و ضروری می باشد .
۱۰ اَمرداد ۱۳۸۵ ۰۹:۳۴
کد خبر : ۲۰,۲۶۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید